Bardzo dobry początek sezonu młodych szczypiornistów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bardzo dobry początek sezonu młodych szczypiornistów

Rozpoczęły się rozgrywki małopolskich lig juniorek i juniorów w piłce ręcznej. Bardzo dobrze spisują się w nich „siódemki” MKS Pałac Młodzieży Tarnów, które w pięciu spotkaniach odniosły komplet zwycięstw.

Juniorki (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W lidze juniorek, trenowana przez Martę Świątek-Węc, ekipa Pałacu rozpoczęła sezon od domowego meczu z SKS Kusy Kraków. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodyń (jedyny remis notowano w 1 min, kiedy na tablicy pojawił się wynik 1-1), które już do przerwy wypracowały sobie trzybramkową przewagę. Po zmianie stron, przewaga juniorek Pałacu była jeszcze wyraźniejsza i ostatecznie mecz zakończył się wygraną tarnowskiej „siódemki” 34-26 (16-13).

W drugiej kolejce tarnowianki zmierzyły się na wyjeździe z Koroną Handball Kielce. Do przerwy tarnowska bramkarka skapitulowała tylko czterokrotnie. Po przerwie kielczanki były nieco skuteczniejsze, ale o nawiązaniu równorzędnej walki nie mogło być mowy. Pałac w obu połowach zdobył natomiast po 12 bramek, zwyciężając 24-11 (12-4).

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Pal – Oliwia Hołda 10 i 6, Martyna Adamczyk 6 i 5, Aleksandra Leśniak 5 i 7, Julia Leśniak 5 i 3, Magdalena Leśniak 4 i 2, Izabela Srebro 2 i 0, Julia Kasprzykowska 1 i 1, Gabriela Janas 1 i 0, Zuzanna Gacek 0 i -, Liliana Tai – i 0, Kamila Zając – i 0.

***

Juniorzy Pałacu, których szkoleniowcem jest w tym sezonie Dawid Ciochoń, mają już na koncie trzy efektowne wygrane. Na inaugurację, MKS Pałac Młodzieży zagrał w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 z SKS Kusy Kraków. W 9 min gospodarze prowadzili już 7-1, a do przerwy wygrywali różnicą ośmiu bramek. Po zmianie stron wyższość tarnowian również nie podlegała dyskusji. W 48 min przewaga Pałacu osiągnęła najwyższe tego dnia rozmiary 17 „oczek” (30-13). Po godzinie gry na tablicy widniał natomiast rezultat 35-20 (16-8).

Drugim rywalem Pałacu był UMKS-PMOS Chrzanów, a spotkanie to rozegrane zostało w Chrzanowie. Był to pojedynek do jednej bramki, w którym jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej „siódemki” w Tarnowa. Ostatecznie osiągnęły one rozmiary 23 bramek, mecz zakończył się bowiem wygraną Pałacu 48-25 (25-14).

W trzecim pojedynku tarnowianie zagrali u siebie z MOSiR Bochnia. Do 13 min mecz był bardzo wyrównany (7-7), potem uwidoczniła się wyższość gospodarzy, którzy pięć minut później wygrywali 13-8. W końcowych minutach pierwszej połowy podopieczni trenera Dawida Ciochonia zdobyli pięć bramek nie tracąc żadnej i do szatni zeszli z dziesięciobramkową przewagą. Po zmianie stron szybko wzrosła ona do 17 „oczek” (32-15 w 41 min), a mecz zakończył się wygraną Pałacu 44-29 (21-11).

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko, Jakub Strzała 1, Michał Zarzycki – Konrad Wątroba 22, Klaudiusz Kasprzyk 21, Jakub Kociuba 13, Kacper Golec 10, Sebastian Kula 9, Korneliusz Małek 9, Maciej Pal 8, Kacper Bień 7, Mateusz Śmieszek 7, Maciej Gwóźdź 5, Jakub Solarz 5, Jakub Wzorek 4, Radosław Musiał 3, Dawid Chudyka 2, Łukasz Mądel 1, Maciej Woliński 0.