Bartosz Smektała najlepszy w V Memoriale Krystiana Rempały - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bartosz Smektała najlepszy w V Memoriale Krystiana Rempały

Bartosz Smektała po raz drugi z rzędu triumfował w Memoriale Krystiana Rempały. O wygranej w piątej edycji tych zawodów zadecydował dodatkowy bieg, w którym reprezentant zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, pokonał Patryka Wojdyłę z ROW Rybnik. Trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Kowalski z Betard Sparty Wrocław.

Uczestnicy V Memoriału Krystiana Rempały

Sobotnie zawody miały bardzo wyrównany przebieg. Wystarczy powiedzieć, że zwycięzcę od dziewiątego w końcowej klasyfikacji Damiana Drożdża z Metaliki Recykling Kolejarz Rawicz dzieliły zaledwie trzy punkty. Bartosz Smektała zapewne zakończyłby turniej z kompletem punktów, w szesnastym wyścigu jadąc na prowadzeniu zaliczył jednak defekt. Z 12 punktami zakończył zawody również Patryk Wojdyło (trzykrotnie przyjeżdżał na metę drugi, przegrywając z Bartoszem Smektałą, tarnowskim juniorem, Piotrem Świerczem oraz Danielem Kaczmarkiem z Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz) i o zwycięstwie w zawodach przesądził dodatkowy wyścig. O trzecim miejscu Bartłomieja Kowalskiego zadecydowała natomiast wygrana w bezpośrednim pojedynku z Danielem Kaczmarkiem. Obaj zawodnicy zakończyli bowiem turniej z dorobkiem dwóch zwycięstw, dwóch drugich lokat i jednego trzeciego miejsca.

Z dwójki startujących w Memoriale zawodników tarnowskiej Unii zdecydowanie lepiej zaprezentował się Piotr Świercz, z dorobkiem 10 punktów kończąc zawody na szóstym miejscu. Peter Ljung zdobył natomiast dwa razy mniej punktów od swojego młodszego kolegi i sklasyfikowany został na dwunastej pozycji.

Podczas Memoriału rozegrane zostały także cztery biegi z udziałem zawodników, którzy licencję żużlową zdobyli w tym roku. Ich rywalizacja zakończyła się sukcesem Bartosza Bańbora z Texom Stali Rzeszów – 9 pkt., który w pokonanym polu zostawił Jana Heleniaka (Unia Tarnów) – 7 pkt., Kacpra Szopę (Cellfast Wilki Krosno) – 5 pkt. oraz Pawła Pikula (Unia Tarnów) – 0 pkt.