Bez niespodzianki w Kielcach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez niespodzianki w Kielcach

W piątej serii Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z tegorocznym finalistą Ligi Mistrzów, Industrią Kielce. Zgodnie z oczekiwaniami mecz zakończył się pewną wygraną kielczan, którzy pokonali „Jaskółki” 45-24 (23-13).

Mecz Orlen Superligi piłkarzy ręcznych: Industria Kielce - Grupa Azoty Unia Tarnów

Sobotni pojedynek rozpoczął się jednak niespodziewanie. W 2 min po trafieniu Pawła Podsiadły i wykorzystanym przez Vladyslava Parovinchaka rzucie karnym, podopieczni trenera Marcina Janasa prowadzili bowiem 2-0. Gospodarze szybko odrobili jednak – i to z nawiązką – te straty i w 8 min po akcji, powracającego po kontuzji, Pawła Paczkowskiego wygrywali 6-2. Kilka kolejnych minut przyniosło wyrównaną grę i w 13 min na tablicy pojawił się wynik 9-4. W dalszym fragmencie spotkania, na jedno trafienie tarnowian, kielczanie odpowiadali trzema. Skutek tego był taki, że w 23 min po rzucie Szymona Sićki było 18-7 (chwilę wcześniej czerwoną kartką za faul na Michale Olejniczaku ukarany został Konrad Wątroba). Końcówka pierwszej połowy przyniosła już wyrównaną grę i do szatni oba zespoły zeszły przy dziesięciobramkowej przewadze Industrii Kielce.

Początek drugiej odsłony również przyniósł wyrównaną grę i w 35 min notowano rezultat 25-15. Po pięciu z rzędu bramkowych akcjach miejscowych, w 40 min Alex Dujshebaev doprowadził jednak do stanu 30-15. Cztery minuty później, Grupa Azoty przegrywała 18-32. Dwa fragmenty wygrane przez rywali po 4-0, spowodowały, że w 56 min po dwóch z rzędu trafieniach Szymona Wiadernego na tablicy pojawił się wynik 41-20. W ostatnich minutach obie „siódemki” dorzuciły po cztery bramki i kielczanie zwyciężyli różnicą 21 trafień.

Warto dodać, że tarnowski szkoleniowiec dał w tym meczu szansę gry niemal wszystkim swoim podopiecznym, a na listę zdobywców bramek wpisała się cała trzynastka zawodników z pola. Podkreślić trzeba także, że kielczanie wystąpili bez trzech podstawowych zawodników: Daniela Dujshebaeva, Igora Karacicia i Arkadiusza Moryty, a cały mecz na ławce rezerwowych spędził Miłosz Wałach.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Jakub Wysocki – Vladyslav Parovinchak 6, Jakub Sikora 3, Jakub Adamski 2, Ali Mehdizadeh 2, Przemysław Mrozowicz 2, Dzmitry Smolikau 2, Łukasz Kucharzyk 1, Korneliusz Małek 1, Paweł Podsiadło 1, Albert Sanek 1, Michał Słupski 1, Jakub Tokarz 1, Konrad Wątroba 1.