Bez porażki na piłkarskich boiskach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez porażki na piłkarskich boiskach

Drugi weekend maja był udany dla tarnowskich zespołów grających w seniorskich ligach piłki nożnej. Bilans ich występów to trzy zwycięstwa i dwa remisy.

Mecz piątej ligi piłki nożnej: Tarnovia - Metal Tarnów

W dwudziestej ósmej kolejce trzeciej ligi, Unia Tarnów zagrała na swoim boisku z rezerwami kieleckiej Korony. Gospodarze objęli prowadzenie po godzinie gry i indywidualnej akcji Wiktora Putina. Wynik spotkania na 1-1 (0-0) ustalił w 68 min Miłosz Strzeboński. Na sześć kolejek przed końcem, „Jaskółki” plasują się w tabeli na trzynastej pozycji.

Z dwójki tarnowskich piątoligowców lepiej tym razem zaprezentował się Metal Tarnów. Zespół z ulicy Warsztatowej w pełni wykorzystał atut gry na własnym boisku gromiąc Koronę Niedzieliska 5-1 (1-0). Wynik spotkania otworzył w 14 min Damian Wolański. Na kolejne bramki kibice czekali do pierwszych minut po zmianie stron. W 50 min prowadzenie tarnowian podwyższył Antoni Klepacki, trzy minuty później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Damian Wolański. W 80 min honorową, jak się później okazało, bramkę dla gości zdobył Tomasz Rachwalski. Końcówka znów należała do Metalu. W 86 min hat-trick skompletował Damian Wolański, a w 90 min między słupki trafił z rzutu karnego Dariusz Rajczyk. Wygrana ta dała naszemu zespołowi awans na siódmą pozycję.

Grająca również przed swoją publicznością Tarnovia, podzieliła się punktami z Kolejarzem Stróże. Do przerwy jedyna bramka padła w 23 min, a zdobył ją Michał Sarkowicz. Do remisu chwilę po przerwie (49 min) doprowadził natomiast Przemysław Bury. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-1 (0-1) i tarnowianie klasyfikowani są w tabeli na szóstej pozycji.

Na pozycji lidera umocniła się, grająca w klasie okręgowej Unia II Tarnów. Rezerwy „Jaskółek” w wyjazdowym meczu pokonały 3-2 (1-2) Ikara Odporyszów. Pierwsza bramka padła w 19 min po strzale Mateusza Michalika. Do remisu doprowadził w 23 min Bartłomiej Cholewa, a wynik do przerwy ustalił w 43 min Łukasz Czerkies. Dziewięć minut po przerwie, za sprawą drugiego trafienia Mateusza Michalika było 2-2, a o wygranej tarnowian zadecydował w 75 min, wprowadzony na boisko po przerwie Patryk Zbylut.

Występująca w klasie „B” Iskra Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Białą. Goście wygrali to spotkanie 3-0 (2-0), zdobywając bramki po strzałach: Bartłomieja Jarmuły (16 min), Igora Janikowskiego (23 min) oraz Daniela Szpali (74 min). Tarnowianie zajmują trzecie miejsce w tabeli, do drugiej Ciężkowianki tracąc dziesięć punktów.