Bez sukcesów w Lublinie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez sukcesów w Lublinie

Kadetki MKS Pałac Młodzieży Tarnów bez powodzenia rywalizowały w rozgrywanym w Lublinie ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski U-15 w koszykówce. Podopieczne trenera Mariusza Siedlika przegrały wszystkie trzy mecze, kończąc rywalizację na czwartym miejscu w grupie.

Kadetki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Na inaugurację, tarnowianki zmierzyły się z gospodyniami zawodów, Bogdanką AZS UMCS Lublin. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia lublinianek, które w 8 min prowadziły 21-2, a po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą 20 „oczek”. Znacznie bardziej wyrównany przebieg miała druga kwarta, po której Pałac przegrywał 25-47. W trzeciej, na boisku znów dominowały jednak koszykarki z Lublina. W połowie tej odsłony prowadziły one 62-25, a po trzydziestu minutach 70-30. Czwarta kwarta rozpoczęła się od siedmiu punktów naszego zespołu (70-37 w 32 min), a w 37 min było 76-43. W końcowych fragmentach gospodynie powiększyły rozmiary przewagi, zwyciężając 85-47 (28-8, 19-17, 23-5, 15-17).

Drugim przeciwnikiem ekipy trenera Mariusza Siedlika był UKS Piłsudczyk PG1 Brzeg. Na początku 4 min rywalki prowadziły 7-2, a trzy minuty później 13-10. W 9 min ich przewaga wzrosła jednak do 12 „oczek” (23-11), a po dziesięciu minutach miały o 14 punktów więcej od Pałacu. W 16 min zespół z województwa opolskiego wygrywał 43-18, aby na przerwę zejść przy korzystnym dla siebie rezultacie 51-26. W połowie trzeciej kwarty nasz zespół przegrywał 32-59. Stracił jednak 11 punktów z rzędu i po trzydziestu minutach miał ponad dwa razy mniej punktów od przeciwniczek (35-72). W 33 min UKS Piłsudczyk wygrywał już 80-38, w końcówce podopieczne trenera Mariusza Siedlika zmniejszyły nieco rozmiary porażki, przegrywając 52-89 (15-29, 11-22, 9-21, 17-17).

Po tych dwóch przegranych tarnowianki straciły już szansę na awans do półfinału, a w ostatnim meczu zmierzyły się z MUKS Supravis Bydgoszcz. Przewaga bydgoszczanek ani przez moment nie podlegała dyskusji. W 6 min prowadziły 17-0, aby pierwszą kwartę zakończyć z przewagą 23 punktów. Podobnie wyglądał obraz gry w dalszych częściach meczu, zakończonego wynikiem 108-27 (29-6, 33-7, 27-6, 19-8) dla zespołu z Bydgoszczy.

MKS Pałac Młodzieży: Emilia Mączko 28 (1x3), Eliza Urban 19 (1x3), Daria Siedlik 16, Oliwia Hołda 13 (1x3), Liwia Winkowska 11 (1x3), Aleksandra Tyńska 10 (2x3), Blanka Sutkowska 7, Aleksandra Dogoda 6 (1x3), Maja Reczek 6, Emila Cichy 5, Maja Tadel 3 (1x3), Natalia Bogusz 2.

Najlepszą zawodniczką tarnowskiego zespołu wybrana została Daria Siedlik.