Bez sukcesów w Opolu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez sukcesów w Opolu

Juniorzy tarnowskiej Unii rywalizowali wczoraj, w odbywających się na torze w Opolu, zawodach szkoleniowych, przeznaczonych dla zawodników, drużyn, które odpadły w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Żużlowiec Unii Tarnów

Ich występ trudno uznać za udany. W stawce trzynastu zawodników zajęli bowiem miejsca od dziewiątego do dwunastego. Najlepiej z tarnowskiej czwórki zaprezentował się Piotr Wardzała, gromadząc 7 pkt. Wracający po kontuzji Jan Heleniak zdobył 6 „oczek” i zajął dziesiątą pozycję, a Sebastian Madej i Igor Gryzło z dorobkiem 6 pkt. sklasyfikowani zostali odpowiednio na miejscach jedenastym i dwunastym. Za plecami żużlowców „Jaskółek” uplasował się jedynie 16-letni Krystian Buczyński z Polonii Piła, zdobywając 5 punktów.

W turnieju z kompletem punktów triumfował Oskar Stępień z OK Kolejarza Opole. Drugie miejsce zajął Tobiasz Jakub Musielak z Polonii Piła – 14 pkt., a trzeci był zawodnik gospodarzy Jakub Fabisz – 12 pkt. Warto odnotować udany debiut Radosława Kowalskiego (brat Bartłomieja), wypożyczonego z Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja do klubu z Opola. Piętnastolatek, który egzamin na licencję żużlową zdał zaledwie trzy tygodnie temu, zdobył 11 pkt. (w jednym starcie notując defekt), co dało mu czwarte miejsce.