Bez wygranego seta w Opolu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez wygranego seta w Opolu

Dla obu zespołów rywalizujących w Opolu w meczu dwudziestej kolejki Tauron Ligi siatkówki kobiet, stawką było przerwanie serii sześciu kolejnych porażek. Udało się to gospodyniom. Siatkarki UNI Opole pokonały Roleski Grupę Azoty ANS Tarnów 3-0 (25-22, 25-15, 25-22). Po tej porażce tarnowianki straciły praktycznie szanse na awans do play-offów.

Siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów

W pierwszym secie do stanu 4-4 trwała walka punkt za punkt. Po dwóch asach serwisowych, wybranej najlepszą zawodniczką spotkania, Vivian Pellegrino na tablicy pojawił się wynik 6-4. Tarnowianki doprowadziły do remisu 8-8, ale po długiej akcji zakończonej skutecznym atakiem Anastasiyi Kraiduby przegrywały 8-12. Po punkcie Katarzyny Marcyniuk, tarnowianki szybko zmniejszyły wprawdzie straty do dwóch punktów (12-10), w kolejnych akcjach cały czas utrzymywało się jednak oscylujące w granicach 2-3 „oczek” prowadzenie opolanek. Przy stanie 17-14, tarnowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i po punktowym bloku Wiktorii Szumery na tablicy pojawił się rezultat 17-17. Chwilę później było jeszcze 21-21, kolejne trzy punkty zdobyły jednak gospodynie. Pierwszą piłkę setową zespół z Tarnowa obronił po zablokowanym przez Martę Łyczakowską ataku Lany Conceicao, kolejny atak brazylijskiej przyjmującej był już jednak skuteczny.

Drugi set zdecydowanie lepiej rozpoczęły opolanki, które po zablokowanym przez Vivian Pellegrino ataku Wiktorii Szumery prowadziły 5-1. Do stanu 11-7 na boisku trwała wyrównana walka. Potem rywalki zdobyły sześć punktów z rzędu, a ich serię przerwała dopiero zepsuta zagrywka Gabrieli Kulej-Makarowskiej. Kolejna seria straconych punktów przytrafiła się podopiecznym trenera Marcina Wojtowicza przy stanie 19-11. Opolanki zdobyły wówczas trzy punkty z rzędu i po skutecznym bloku Lany Conceicao prowadziły 22-11. W odpowiedzi trzy punkty zdobyły wprawdzie także tarnowianki (22-14 po ataku z przechodzącej piłki Klaudii Świstek), ale rywalizację w tej partii zakończyła punktowa zagrywka Marty Orzyłowskiej.

W trzeciej odsłonie dwa pierwsze punkty zdobyły tarnowianki, które chwilę później prowadziły 4-3. Kolejne akcje należały jednak do rywalek, które po ataku Vivian Pellegrino wyszły na prowadzenie 8-5. Akcja Katarzyny Marcyniuk zmniejszyła straty naszej drużyny do jednego punktu (8-7), a po ataku Wiktorii Szumery było 10-10. Przy wyniku 13-13 miejscowe zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrywały 16-13. Po okresie gry punkt za punkt czterokrotnie z rzędu punktowały tarnowianki – po zablokowanym przez Katarzynę Marcyniuk ataku Anastasiyi Kraiduby na tablicy pojawił się wynik 19-20. Szybko zrobiło się jednak 22-20. Klaudia Świstek zmniejszyła jeszcze straty naszego zespołu do jednego punktu (23-22), ataki Marty Orzyłowskiej i Oliwii Sieradzkiej przypieczętowały jednak wygraną UNI Opole.

Roleski Grupa Azoty ANS: Katarzyna Marcyniuk (8 pkt.), Marta Łyczakowska (3), Klaudia Świstek (9), Wiktoria Szumera (8), Gabriela Ponikowska (6), Marina Mazenko (8), Aleksandra Żurawska (libero), Anna Pawłowska (libero) – Aleksandra Szczepańska, Angela Mroczek (1), Adrianna Rybak.