Bez wygranego seta w Szczyrku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez wygranego seta w Szczyrku

W piętnastej kolejce spotkań czwartej grupy drugiej ligi siatkówki kobiet, siatkarki UKS Jedynka Tarnów zmierzyły się na wyjeździe z SMS PZPS II Szczyrk. Pierwszy tegoroczny mecz o punkty zakończył się porażką naszego zespołu 0-3 (15-25, 18-25, 21-25).

Mecz drugiej ligi siatkówki kobiet: UKS Jedynka Tarnów - SMS PZPS II Szczyrk

Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego bardzo dobrze prezentowały się w polu zagrywki. Pozwoliło im na to na wyprowadzanie licznych kontr. Sporo punktów podopieczne trenera Andrzeja Pecia - dysponujące znacznie lepszymi od tarnowianek warunkami fizycznymi - zdobyły także dzięki dobrze funkcjonującemu blokowi.

Pierwsza partia przebiegała wyraźnie pod dyktando gospodyń. W drugiej, na początku trwała wyrównana walka. Siatkarki z Tarnowa prowadziły 6-5, a chwilę później 9-8. W kolejnych fragmentach tego seta zdecydowanie skuteczniejsze okazały się już jednak miejscowe. Najbliższe zwycięstwa były podopieczne Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby w trzecim secie, w którym wygrywały  17-13. W końcówce popełniły jednak zbyt wiele błędów własnych i również ta partia zakończyła się wygraną ekipy ze Szczyrku. Wyróżniającą się zawodniczką w tarnowskim zespole była Dominika Małek.

UKS Jedynka: Julia Stachura, Dominika Małek, Małgorzata Flaga, Zuzanna Stachura, Dominika Zelek, Dominika Bochenek, Martyna Mękal (libero), Monika Chmura (libero) oraz Agnieszka Brzezińska, Daria Starzyk, Kalina Warchoł.