Bokserzy z medalami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bokserzy z medalami

Trzy medale Mistrzostw Polski przywieźli z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży reprezentanci klubu bokserskiego Tiger Tarnów. Oprócz krążków tarnowianie znaleźli się również na trzech punktowanych piątych miejscach, co zaowocowało zdobyciem 26 „oczek”. Zawody odbyły się w Grudziądzu.

Srebrny medal udało się wywalczyć trenującemu boks od zaledwie roku Arturowi Górskiemu, który walczył w kategorii 80 kg. W finałowym pojedynku, szóstym w jego pięściarskiej karierze, opuścił gardę i otrzymał silny cios, zamykający drogę do złota.

Brązowy medal, po przegranej w drugiej rundzie przez TKO walce półfinałowej z Aleksandrą Piechowską z Dąbrowy Górniczej, zdobyła Maja Mikrut walcząca w kategorii 63 kg. Również na trzecim miejscu podium stanął Oskar Półkoszek (kategoria 57 kg), któremu nie udało się awansować do finału po przegranej na punkty z Kevinem Kokoszką.

Dobrze spisali się także nasi pozostali reprezentanci: Karolina Mazur, Kamil Zakrzewski i Szymon Tryba. Wszyscy zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Reprezentacja Tigera Tarnów była jedną z najmłodszych drużyn startujących  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Pięcioro z nich urodziło się w 2000 roku.

Przed kolejnym wyzwaniem pięściarze staną 5 września podczas I Grand Prix Małopolski, a tydzień później wyjadą na V Mistrzostwa Polski Klubów Gwardyjskich.