Brydżyści na medal - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Brydżyści na medal

Złoto i cztery srebra przywieźli z Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w Warszawie tarnowscy brydżyści. Na najwyższym stopniu podium stanął Adam Krysa. Były zawodnik MPEC Tarnów (obecnie MTS Piast Skawina) zdobył także srebrny medal. Wicemistrzostwo wywalczyli Błażej Krawczyk i Jakub Lenkiewicz.

Zawody rozegrano w kategorii wiekowej 19-20 lat oraz 21-25 lat.  Tarnowianie na podium pojawiali się kilkakrotnie. Małopolska uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji województw, MPEC Tarnów na drugiej pozycji wśród klubów, a Błażej Krawczyk wygrał punktację indywidualną 19-20.

Adam Krysa wywalczył złoto w drużynie i dołożył srebro w mikstach. Trzy srebrne medale (w każdej możliwej konkurencji) zdobył Błażej Krawczyk (MPEC I Tarnów). Dwa srebrne krążki przywiózł też Jakub Lenkiewicz (MPEC I Tarnów) w konkurencji open i teamach.

Dobrą dyspozycję zaprezentowała także była Aleksandra Talaczek (ex MPEC III Tarnów), która była czwarta, Michał Krysa (MPEC II Tarnów), który uplasował się na czwartej pozycji w mikstach oraz Maciej Kita i Maciej Grabiec, którzy zajęli piąte miejsce w kategorii open.