Cracovia drugi raz lepsza od Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Cracovia drugi raz lepsza od Unii

W piątym w tym sezonie meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15, piłkarze Unii Tarnów zmierzyli się w Tarnowie z Cracovią. Podobnie jak w pierwszym w tym roku pojedynku obu drużyn, także i tym razem górą byli krakowianie, zwyciężając 3-1 (2-1).

Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 w piłce nożnej: Unia Tarnów - AP TOP 54 Biała Podlaska

Niedzielny pojedynek rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Łukasza Jamroga. W 9 min Unia objęła bowiem prowadzenie po strzale Jakuba Hajdo. Dziesięć minut później do remisu doprowadził jednak Mikołaj Wrona, a w samej końcówce pierwszej połowy (40 min) krakowian na prowadzenie wyprowadził Bartosz Zgłobik.

W drugiej połowie padła jedna tylko bramka. W 60 min na listę strzelców wpisał się Fabian Bzdyl, pieczętując tym samym czwartą porażkę „Jaskółek”. Po pięciu kolejkach, Unia z dorobkiem jednego punktu klasyfikowana jest na siódmej pozycji, lepszą różnicą bramek wyprzedzając zamykający tabelę zespół Hetmana Zamość.

Unia: Jan Mazurkiewicz – Aleksander Wójcik (41 Szymon Kolasiński), Szymon Zbierzkowski, Kacper Konieczny, Łukasz Musiał (62 Filip Szczurek) – Bartosz Solarz, Przemysław Dzióbak, Filip Bober (73 Maxim Garncarz) – Olaf Kantor (73 Miłosz Różycki), Jakub Hajdo, Fabian Jasiak (55 Franciszek Woloszczuk).

***

Już dzisiaj, młodych piłkarzy Unii czeka kolejny mecz o punkty w CLJ U-15. W rozpoczynającym się o godz. 15 spotkaniu zagrają na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach z Wisłą Kraków. Krakowianie w dotychczasowych meczach nie doznali jeszcze porażki, u siebie wygrywając 2-0 z Cracovią i 6-3 z BKS Lublin oraz remisując 1-1 z AP TOP 54 Biała Podlaska, a na wyjazdach pokonując 3-1 zespół z Białej Podlaskiej i remisując 1-1 z BKS Lublin.