Cztery bramki Gabrieli Gębicy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Cztery bramki Gabrieli Gębicy

Efektowna wygrana piłkarek Tarnovii, wysoka porażka Unii Tarnów i ważne zwycięstwo Metalu Tarnów, to najważniejsze wydarzenia w tarnowskim futbolu podczas zakończonego właśnie weekendu.

Bardzo efektownie rozpoczęły debiutancki sezon w pierwszej lidze piłkarki Tarnovii. W rozgrywanym na własnym boisku spotkaniu rozgromiły one 6-1 (4-0) Gol Częstochowa. Strzelecki festiwal tarnowianek rozpoczęła już w 10 min Gabriela Gębica. W 29 min po raz pierwszy tego dnia na listę strzelców wpisała się Justyna Kapustka, a w końcówce pierwszej połowy (35 min i doliczony czas gry) bramkarkę przyjezdnych ponownie pokonała Gabriela Gębica. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie (47 min) wynik na 5-0 podwyższyła Justyna Kapustka, szóstą bramkę dla drużyny beniaminka zdobyła natomiast w 59 min Gabriela Gębica. Honorowy gol dla częstochowianek padł w 77 min po błędzie tarnowskiej bramkarki, Tamary Solarovej.

Znacznie mniej powodów do radości mieli w sobotę piłkarze trzecioligowej Unii Tarnów. W spotkaniu na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach „Jaskółki” nie wykorzystały kilku dobrych sytuacji strzeleckich i przegrały 0-4 (0-2) z Motorem Lublin. Po tej porażce tarnowianie zajmują w tabeli trzynaste miejsce.

W czwartej lidze, piłkarze Tarnovii przywieźli jeden punkt z wyjazdowego meczu z Wolanią Wola Rzędzińska. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w 73 min wynik otworzył Kamil Wilk. Na sześć minut przed końcem padła jednak bramka dla Wolanii i mecz zakończył się remisem 1-1 (0-0). Aktualnie ekipa z Tarnowa, mająca rozegrany o jeden mecz mniej od większości rywali, klasyfikowana jest na dwunastej pozycji.

Kolejne, trzecie już w tym sezonie zwycięstwo odnieśli piłkarze beniaminka klasy okręgowej, Metalu Tarnów. W meczu „na szczycie” tarnowianie pokonali na wyjeździe 3-2 (0-0) Gromnik. Pierwsze dwie bramki w tym meczu zdobyli goście: Sebastian Gębala w 55 min i Jerzy Gromadzki w 61 min. W odpowiedzi na trafienie miejscowych, w 76 min na listę strzelców wpisał się natomiast Rafał Mania, doprowadzając do stanu 1-3. Po tej wygranej tarnowianie zajmują czwarte miejsce, mając tyle samo punktów, co wyprzedzające ich zespoły Gromnika, Ciężkowianki i Wisły Szczucin (pamiętać przy tym należy, że dwie pierwsze z tych drużyn rozegrały o jeden mecz więcej).

W klasie „B” o punkty podczas weekendu walczyli tylko piłkarze Błękitnych Tarnów (druga z naszych drużyn, Iskra Tarnów w tej kolejce pauzowała). W rozgrywanym na własnym boisku pojedynku z Rudką, tarnowianie bardzo szybko stracili dwie bramki i już w 9 min przegrywali 0-2. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2 (1-2), a gole dla gospodarzy zdobyli Michał Kwiek (40 min) i Grzegorz Kluba (87 min).