Cztery medale Tymoteusza Jarząba - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Cztery medale Tymoteusza Jarząba

Trzy złote i jeden srebrny  medal przywiózł Tymoteusz Jarząb pływak Sokoła Mościce Tarnów z rozegranych w sobotę Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Burmistrza Srebrnego Miasta – Olkusz.

Podopieczny trenerki Anny Jasiak, na co dzień uczeń SP Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, pierwsze miejsca zdobył na dystansach: 100 m stylem motylkowym z czasem 1:12.56, 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04.78 i 100 m stylem zmiennym z czasem 1:12.66. Srebrny medal, pomimo poprawy swojego rekordu życiowego, zdobył na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:11,75. Przed ostatnią konkurencją Tymoteusz zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 12 latków, przegrywając jednym punktem z Oliwierem Łukasikiem, zawodnikiem Jedynki Łazy. W ostatniej konkurencji zawodów obydwoje spotkali się w wyścigu na 100 m stylem zmiennym, w którym to zdecydowane zwycięstwo z nowym rekordem życiowym 1:12,66 odniósł Tymoteusz Jarząb. Zwycięstwo to dało zawodnikowi z Tarnowa pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 12 latków, który zdobył łącznie w czterech konkurencjach 1270 punktów, przed zawodnikiem Jedynki Łazy Oliwierem Łukasikiem (1253 punkty) i Krzysztofem Mędrek z Omegi Olkusz (1055 punktów).