Cztery medale lekkoatletów MLUKS Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Cztery medale lekkoatletów MLUKS Tarnów

Bardzo udane dla lekkoatletów Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Tarnów okazały się rozegrane w Ciechanowie Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Tarnowianie wywalczyli w nich cztery medale.

Najlepsze zawodniczki w biegu na 800 metrów kobiet do lat 19 i ich trenerzy

Na najwyższym stopniu podium po rywalizacji na 800 metrów kobiet do lat 19 stanęła Oliwia Sowa. Podopieczna trenerki Haliny Grech prowadziła w tym biegu od początku do końca, osiągając metę w czasie 2:13.77 min.

Na dystansie 3000 metrów brązowy medal w kategorii do lat 17 wywalczyła trenowana przez Bartłomieja Golca, Martyna Dzierwa. Uzyskany przez nią czas 10:31.16 min dał jej szóstą lokatę w kategorii open.

Miejsce na najniższym stopniu podium - w kategorii do lat 19 – wywalczył także biegnący na 5000 metrów Jakub Molczyk. Podopieczny trenera Ryszarda Jasicza osiągnął najlepsze międzyczasy na 1000, 2000 i 3000 metrów, ostatecznie przybiegł do mety szósty, uzyskując rezultat 16:32.64 min.

Medalowy plon lekkoatletów MLUKS Tarnów uzupełnił brązowy medal zdobyty przez Natalię Ćwik w sztafecie 4x100 metrów w kategorii do lat. Oprócz zawodniczki trenera Ryszarda Jasicza w „brązowej” sztafecie biegły: Oliwia Strzelec (ULKS Fajfer 2001 Łapanów), Pola Mastalerz i Natalia Śliwiak (obie Wieliczanka Wieliczka), a reprezentacja Małopolski osiągnęła rezultat 50.15 s. Przy okazji warto zaznaczyć, że Natalia Ćwik ustanowiła w Ciechanowie rekord życiowy w biegu na 200 metrów, osiągając wynik 27.15 s.