Cztery zwycięstwa, dwa remisy i porażka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Cztery zwycięstwa, dwa remisy i porażka

Czternaście punktów w siedmiu meczach – oto bilans weekendowych występów seniorskich drużyn z Tarnowa rywalizujących w rozgrywkach seniorskich. Punktów nie udało się wywalczyć jedynie piłkarkom Tarnovii, mecze z udziałem zawodników Tarnovii i Metalu zakończyły się natomiast podziałami punktów.

Nieudanie wypadło pożegnanie piłkarek Tarnovii ze swoimi kibicami. W ostatnim w rundzie jesiennej pierwszoligowym meczu na własnym stadionie, tarnowianki przegrały 0-1 (0-0) z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Jedyna bramka padła w 53 min, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marty Olejarczyk, celnie główkowała Małgorzata Kot. Po tej przegranej tarnowianki zajmują czwarte miejsce w tabeli.

W czwartej lidze mężczyzn, Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z GKS Drwinia. Goście objęli prowadzenie w 45 min po strzale Łukasza Popieli. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie (46 min) wynik na 2-0 (1-0) dla Unii ustalił Paweł Węgrzyn. Tarnovia w wyjazdowym spotkaniu zremisowała natomiast 1-1 (0-1) z Dunajcem Zakliczyn. Rezultat do przerwy ustalony został w 8 min po strzale z pola karnego Rafała Kozioła. Do wyrównania doprowadził w 68 min Mateusz Wójcik. Po dwunastu kolejkach Unia zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a Tarnovia jest czternasta.

W czwartej lidze kobiet, czwarte z rzędu zwycięstwo odniosła druga drużyna Tarnovii. Po bramce zdobytej w 72 min przez Emilię Bochenek, tarnowianki pokonały na wyjeździe 1-0 (0-0) Piasta Łapanów i plasują się na trzecim miejscu w tabeli.

W klasie okręgowej, Metal Tarnów przywiózł jeden punkt z wyjazdowego spotkania z LUKS Wola Radłowska. Od 20 min tarnowianie prowadzili po strzale Alberta Stolarza. Siedem minut później do remisu doprowadził Krzysztof Smoleń, ustalając wynik meczu na 1-1 (1-1). Po dwunastu kolejkach Metal klasyfikowany jest na szóstej pozycji.

W klasie „B” oba nasze zespoły spisały się na piątkę, strzelając rywalom po pięć bramek. Grająca na własnym boisku drużyna Błękitnych 1947 Tarnów, w spotkaniu rozgrywanym przy sztucznym świetle rozgromiła 5-0 (2-0) LKKS Karwodrza. Gospodarze objęli prowadzenie już w 10 min po strzale Piotra Czerwonego. Na 2-0 podwyższył w 22 min Krzysztof Jachim, a po przerwie bramkarza gości pokonali jeszcze: Wiktor Janus (79 min), Ernest Szydłowski (82 min) oraz ponownie Krzysztof Jachim (87 min). Iskra Tarnów w wyjazdowym meczu pokonała natomiast 5-2 (1-0) Alfę Siedliska. W pierwszej połowie jedyną bramkę strzelił w 35 min Damian Kubala. Po dziesięciu minutach gry po przerwie, tarnowianie po dwóch trafieniach Emila Witka (53 i 55 min) przegrywali 1-2. Do remisu doprowadził w 58 min Filip Sijka, pięć minut później na listę strzelców wpisał się Janusz Syrowy, a w końcówce wygraną Iskry przypieczętował dwoma celnymi strzałami (86 i 90 min) Dawid Cich. „Jedenastki” z Tarnowa utrzymały miejsca w czołówce tabeli; Błękitni 1947 klasyfikowani są na drugiej pozycji, Iskra jest trzecia.