Czwarta porażka siatkarek Grupy Azoty PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarta porażka siatkarek Grupy Azoty PWSZ

Nadal bez zwycięstwa pozostają siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Wczorajsza wyjazdowa porażka 0-3 (23-25, 14-25, 20-25) z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zepchnęła je na ostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi.

W pierwszym secie niemal cały czas na parkiecie trwała wyrównana walka. W końcówce seta nasz zespół prowadził 18-16, seria udanych zagrywek reprezentantki Słowacji, Eriki Salanciovej oraz byłej reprezentantki Polski, Joanny Kapturskiej, wyprowadziła jednak na prowadzenie zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tarnowianki doprowadziły jeszcze do remisu 22-22, w końcowych fragmentach gospodynie były jednak skuteczniejsze w walce na siatce i to im przypadło zwycięstwo w tej odsłonie.

Rezultat drugiej partii może wskazywać na łatwe zwycięstwo spadkowicza z Ligi Siatkówki Kobiet. Tymczasem po wyrównanym początku, to podopieczne trenera Michała Betlei wyszły na prowadzenie 8-6. Chwilę później było jeszcze 10-10, dobrze funkcjonujący blok gospodyń pozwolił im jednak na doprowadzenie do korzystnego dla nich wyniku 13-10. Po kolejnych akcjach przewaga siatkarek KSZO wzrosła do pięciu punktów (18-13), a w końcówce tarnowianki powiększyły swój dorobek tylko o jeden punkt.

W trzecim secie na początku utrzymywała się kilkupunktowa przewaga miejscowych, które wygrywały 6-4 i 10-8. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando naszych siatkarek i drużyna trenera Michała Betlei wyszła na prowadzenie 14-12. Kilka akcji później tarnowianki prowadziły 18-16 i wydawało się, że są na najlepszej drodze do przedłużenia rywalizacji przynajmniej o jeden set. Rywalki odzyskały jednak prowadzenie (21-20), a następnie wygrały cztery akcje z rzędu, kończąc rywalizację w tej odsłonie i w całym meczu.

Grupa Azoty PWSZ: Maja Grodzka, Magdalena Szabó, Julita Molenda, Aleksandra Buczek, Marta Duda, Jowita Jaroszewicz, Aleksandra Kaczyńska (libero) oraz Katarzyna Tkaczyk, Sabina Podlasek-Pazdan i Oliwia Szymańska.