Czwarta z rzędu wygrana koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarta z rzędu wygrana koszykarek Pałacu

Na rozpoczęcie rewanżowej rundy zasadniczej fazy rozgrywek koszykarskiej drugiej ligi kobiet, prowadzona przez trenera Krzysztofa Wawrzonka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów pewnie pokonała w hali przy ul. Gumniskiej MOSiR II Bochnia.

Mecz koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - MOSiR II Bochnia

Początek spotkania należał do przyjezdnych, które w 2 min prowadziły 4-0. Trafienie Magdaleny Maksymowicz oraz rzuty wolne wykorzystane przez Deborę Sajdak-Malec, spowodowały, że minutę później było 4-4. Bochnianki na chwilę odzyskały jeszcze prowadzenie, ale w 7 min po rzucie Barbary Śmiertki przegrywały już 8-16. W ostatniej minucie pierwszej kwarty przyjezdne znacznie zmniejszyły straty. Po rzucie Magdaleny Cabały i „trójce” Agnieszki Blum, po dziesięciu minutach przegrywały różnicą trzech tylko punktów.

Pierwsze minuty drugiej kwarty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 13 min po czterech z rzędu punktach Kingi Jaworskiej, Pałac prowadził 22-17. Minutę później po rzucie Sary Marczyk na tablicy pojawił się rezultat 22-22, potem tarnowianki zdobyły jednak dziesięć punktów nie tracąc żadnego i w 18 min po dwóch trafieniach z linii rzutów wolnych Kornelii Jaworskiej prowadziły 32-22. Ostatnie minuty pierwszej połowy przyniosły kosmetyczną już tylko zmianę rezultatu i na przerwę oba zespoły zeszły przy dziesięciopunktowej przewadze Pałacu (36-26).

Początek trzeciej odsłony również należał do tarnowianek. W 24 min było wprawdzie 40-32, minutę później przewaga MKS PM wzrosła jednak do trzynastu „oczek” (47-34). W kolejnych akcjach punktowały tylko przyjezdne i w 27 min na tablicy pojawił się wynik 47-39. Jeszcze dwie minuty później tarnowianki wygrywały 52-43, po trzech punktach Sary Marczyk oraz trafieniu kapitana bocheńskiej drużyny, Wiktorii Zając, po trzydziestu minutach ich przewaga stopniała jednak do czterech punktów (52-48).

Ostatnia część spotkania rozpoczęła się od kolejnego trafienia Wiktorii Zając, ale po trzypunktowym rzucie Katarzyny Śmiertki, dwóch trafieniach najskuteczniejszej na boisku Pauliny Liszki oraz punktowej akcji Kingi Jaworskiej, w 33 min podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrywały 61-50. Minutę później bochnianki zmniejszyły straty do pięciu punktów (61-56), ale dwie „trójki” Gabrieli Wajdy przywróciły jedenastopunktową przewagę naszego zespołu (67-56 w 36 min). Przewaga ta utrzymywała się jeszcze na początku 39 min, celny rzut za trzy punkty Magdaleny Maksymowicz oraz kolejne trafienie Kingi Jaworskiej, spowodowały jednak, że mecz zakończył się wygraną Pałacu 76-60 (16-13, 20-13, 16-22, 24-12).

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 19, Kinga Jaworska 16, Gabriela Wajda 10 (2x3), Magdalena Maksymowicz 9 (1x3), Kornelia Jaworska 8, Debora Sajdak-Malec 7, Katarzyna Śmiertka 3 (1x3), Gabriela Ramian 2, Barbara Śmiertka 2, Emilia Bartoszek 0, Aleksandra Kopacz 0, Sylwia Słowik 0.