Czwarte miejsce młodych żużlowców w Krośnie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarte miejsce młodych żużlowców w Krośnie

Na torze w Krośnie rozegrany został wczoraj zaległy turniej piątej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Zawodnicy Unii Tarnów, którzy w ubiegłą środę zajęli trzecie miejsce w zawodach w Krakowie, sklasyfikowani zostali w nich na czwartej pozycji.

Tarnowianie po raz pierwszy pojawili się na krośnieńskim torze już w pierwszym wyścigu. Dokładniej mówiąc zjawił się na nim Przemysław Konieczny, gdyż Mateusz Gzyl został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Bieg zakończył się wygraną zawodnika miejscowych Wilków, Patryka Zielińskiego, drugi był Przemysław Konieczny, a jeden punkt zdobył drugi z gospodarzy, Mateusz Majcher. W szóstym wyścigu „Jaskółki” pokonały 4-2 parę Speedway Wandy Śląska Świętochłowice. Pierwszy na mecie zameldował się Dawid Rempała, drugi był Krystian Stefanów, trzeci Mateusz Gzyl, a ostatni Dawid Kołodziej.

W dwóch kolejnych występach tarnowianie przegrywali podwójnie. W biegu dziewiątym Dawid Rempała i Przemysław Konieczny nie sprostali parze Bocaru Włókniarz Częstochowa: Bartłomiej Kowalski - Mateusz Świdnicki (częstochowianie zakończyli zawody z kompletem punktów), trzy wyścigi później szybsi od Przemysława Koniecznego i Mateusza Gzyla okazali się natomiast zawodnicy Lokomotivu Daugavpils: Elvis Avgucevics i Daniił Kołodinski.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się nasi żużlowcy w dwóch ostatnich startach. W gonitwie piętnastej zwyciężył Dawid Rempała przed Maciejem Kuromonowem z Bogdanki Motoru Lublin i Mateuszem Gzylem (drugi z lublinian, Kacper Gosik nie wyjechał do biegu). Ostatni wyścig z udziałem „Jaskółek” również został rozegrany w trzyosobowym składzie, nie wystartował bowiem Marcel Krzykowski z Speedway Wandy Śląska Świętochłowice. Zanosiło się w nim na podwójny sukces Unii, prowadzący Dawid Rempała zaliczył jednak defekt i dobiegł do mety zdobywając jeden punkt. Trzy „oczka” w siedemnastym wyścigu zdobył Przemysław Konieczny, drugi był Krystian Stefanów.

Wyniki

1. Bocar Włókniarz Częstochowa 30 pkt. – Michał Gruchalski 12 (3,3,3,3), Mateusz Świdnicki 8+4 (2*,2*,2*,2*), Bartłomiej Kowalski 10+2 (3,3,2*,2*)

2. Lokomotiv Daugavpils 22 pkt. – Elvis Avgucevics 7+1 (1,2*,3,1), Daniił Kołodinski 10+1 (3,3,2*,2), Rudolfs Sprogis 5 (2,3,0,0)

3. Bogdanka Motor Lublin 17 pkt. – Wiktor Trofimow 11 (2,3,3,3), Maciej Kuromonow 6+1 (1,2*,2,1), Kacper Gosik 0 (d,ns,ns,ns)

4. Unia Tarnów 16 pkt. – Mateusz Gzyl 2 (w,1,0,1), Przemysław Konieczny 6 (2,0,1,3), Dawid Rempała 8 (3,1,3,1)

5. Wilki Krosno 13 pkt. – Mateusz Majcher 5 (1,2,1,1), Patryk Zieliński 6 (3,1,1,1), Łukasz Szczęsny 2 (0,d,2,0)

6. Speedway Wanda Śląsk Świętochłowice 10 pkt. – Krystian Stefanów 4 (-,2,0,2), Mateusz Pacek 5 (-,1,1,3), Marcel Krzykowski 1 (1,t,t,ns), Dawid Kołodziej 0 (0,0,0,w)

Kolejny turniej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozegrany zostanie dzisiaj o godz. 16 również na torze w Krośnie.