Czwarte miejsce młodziczek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarte miejsce młodziczek Pałacu

W rozegranym podczas weekendu w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie turnieju 1/8 finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, młodziczki Pałacu przegrały wszystkie trzy mecze i zajęły czwartą lokatę. Tym samym „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów sklasyfikowana została w Polsce na miejscach 13-16.

Pierwszym rywalem zespołu trenera Tomasza Śmieszka była TS Pogoń 1922 w Żorach. Mecz rozpoczął się od trafienia Oliwii Hołdy, ale w 5 min tarnowianki przegrywały 1-5. W odpowiedzi na kolejne dwa celne rzuty Oliwii Hołdy, przeciwniczki trzykrotnie zmusiły do kapitulacji Wiktorię Chrystyniak i w 11 min prowadziły 8-3. Sześć minut później po akcjach Aleksandry Czapli i Julii Leśniak, Pałac przegrywał tylko 7-9, a w 20 min po trafieniu Aleksandry Czapli było 10-11. Piąta w tej połowie bramka Oliwii Hołdy doprowadziła nawet do remisu (12-12 w 23 min), ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową wygraną Pogoni. Pierwsze minuty po przerwie rozwiały jednak nadzieje naszego zespołu na korzystny rezultat. W 32 min po akcji najskuteczniejszej na boisku – 11 bramek – Marty Czajkowskiej – przyjezdne prowadziły bowiem 20-13. Sześć minut później przewaga zespołu z Żor wzrosła natomiast do dziewięciu bramek (24-15). W końcowych minutach także więcej z gry miały rywalki Pałacu i mecz zakończył się porażką naszego zespołu 20-34 (12-13).

W drugim meczu, szczypiornistki Pałacu zmierzyły się z UKS Zielonka. W 3 min nasz zespół przegrywał 1-3, cztery minuty później Oliwia Hołda wyprowadziła go jednak na prowadzenie 4-3. Mało tego, w 10 min po rzucie Julii Leśniak tarnowianki wygrywały 7-4. W 16 min po trafieniu z siedmiu metrów Aleksandry Czapli było 11-8 dla Pałacu, w końcowej fazie pierwszej połowy oba zespoły trafiały natomiast seriami. W 19 min, 12-11 prowadził zespół z Zielonki, dwie bramki Aleksandry Czapli oraz trafienia Julii Wajdy i Aleksandry Leśniak, spowodowały natomiast, że do przerwy o trzy „oczka” lepszy był Pałac. Po wznowieniu gry po przerwie, przeciwniczki szybko odrobiły straty. W 29 min doprowadziły do remisu 15-15, a dwie minuty później prowadziły 18-16. W 34 min drużyna trenera Tomasza Śmieszka na chwilę odzyskała prowadzenie (20-19), ale po kolejnych dwóch minutach przegrywała 20-22. Między 39 a 43 minutą gospodynie zdobyły pięć bramek, tracąc tylko jedną i po akcji Aleksandry Leśniak wygrywały 28-26. Gdy do końca meczu pozostawały cztery minuty, było jeszcze 31-29 dla MKS PM. Kolejne trzy bramki były jednak dziełem zawodniczek z Zielonki. W ostatniej minucie, na trafienie Julii Leśniak, przyjezdne odpowiedziały natomiast celnym rzutem Kamili Wojtkowskiej i wygrały 33-32 (12-15).

Na zakończeniu turnieju, „siódemka” trenera Tomasza Śmieszka zagrała z UKS Bukowia Buk. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando przyjezdnych, które w 5 min prowadziły 4-0, cztery minuty później 8-1, a w 12 min 10-2. W 18 min Aleksandra Leśniak zmniejszyła wprawdzie straty Pałacu do pięciu bramek (7-12), skuteczna gra Bukovii w końcówce pierwszej połowy, spowodowała jednak, że do przerwy zespół ten prowadził różnicą dziewięciu trafień. W 30 min rywalki wygrywały 21-9, a pięć minut potem 26-13. W ostatnim fragmencie powiększyły rozmiary swojej przewagi o kolejne dziesięć „oczek”, zwyciężając 40-17 (17-8).

Końcowa klasyfikacja: 1. UKS Bukowia Buk – 9 pkt., 2. UKS Zielonka – 6 pkt., 3. TS Pogoń 1922 w Żorach – 3 pkt., 4. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – 0 pkt. „Królem” strzelców została Maja Wechman z UKS Bukowia Buk – 27 bramek. Najlepszymi zawodniczkami w poszczególnych zespołach wybrano natomiast: Kingę Karaś (UKS Bukowia Buk), Maję Zachowską (UKS Zielonka), Justynę Wójcigę (TS Pogoń 1922 w Żorach) oraz Aleksandrę Leśniak (MKS Pałac Młodzieży Tarnów).

MKS Pałac Młodzieży: Wiktoria Chrystyniak - Aleksandra Czapla 21, Aleksandra Leśniak 19, Oliwia Hołda 10, Julia Leśniak 8, Julia Kasprzykowska 5, Oliwia Kozłowska 2, Liliana Tai 2, Julia Wajda 2, Karolina Chrobak, Nikola Czupryna, Amelia Maślanka, Wiktoria Ocłoń, Patrycja Wentrych, Kamila Zając.