Czwarte miejsce młodziczek Pałacu w Rybniku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarte miejsce młodziczek Pałacu w Rybniku

Prowadzona przez trenerkę Deborę Sajdak drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów, od piątku do niedzieli rywalizowała w rozgrywanym w Rybniku ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski w koszykówce młodziczek. Niestety, tarnowianki przegrały wszystkie trzy mecze, kończąc rywalizację grupową na ostatniej czwartej pozycji.

Na inaugurację Pałac zmierzył się z WSTK Wschowa. W 2 min tarnowianki przegrywały 2-7. Cztery minuty później po rzucie Gabrieli Wajdy wyszły jednak na prowadzenie 13-12, a w 8 min po akcji Barbary Śmiertki wygrywały 20-16. Końcówka pierwszej kwarty znów należała jednak do rywalek, które po dziesięciu minutach prowadziły 23-22. Drugą „ćwiartkę” tarnowianki rozpoczęły od zdobycia czterech punktów i w 11 min po rzutach wolnych Kai Woźniak wygrywały 26-23. W 15 min było 34-34, na początku 17 min Sylwia Słowik doprowadziła natomiast do korzystnego dla Pałacu wyniku 38-34. Rywalki w ciągu niespełna pół minuty zdobyły jednak sześć punktów, wychodząc na prowadzenie 40-38. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej połowy Pałac przegrywał 42-44, ale rzuty wolne Oliwii Król i Emilii Ptak oraz akcja Katarzyny Śmiertki, spowodowały, że do przerwy to tarnowianki prowadziły 46-44.

W 22 min po rzucie Gabrieli Ramian było nawet 52-48, ale trzy minuty później podopieczne trenerki Debory Sajdak przegrywały 54-58. W drugiej części tej kwarty oba zespoły zagrało bardzo nieskutecznie i po trzydziestu minutach notowano rezultat 62-60 dla WSTK. Po dwóch minutach gry w ostatniej kwarcie rywalki prowadziły już 68-60, a w 35 min powiększyły swoją przewagę do dwunastu „oczek” (74-62). W końcówce tarnowiankom nie udało się już odrobić tych strat i przegrały 72-85 (22-23, 24-21, 14-18, 22-23).

W sobotnim spotkaniu z RMKS Rybnik od początku uwidoczniła się przewaga rybniczanek, które w 4 min prowadziły już 11-1, aby pierwszą kwartę wygrać 28-7. Po niespełna sześciu minutach gry w drugiej kwarcie było już 38-11, a do przerwy rywalki prowadziły 44-21. Pierwsza część trzeciej kwarty przebiegała pod znakiem nieznacznej przewagi Pałacu i w 25 min notowano wynik 50-31. Drugi fragment tej odsłony tarnowianki przegrały jednak 2-12, stąd też po trzydziestu minutach ich straty wzrosły do blisko trzydziestu „oczek” (33-62). W 34 min po rzucie wolnym Kai Woźniak na tablicy pojawił się wynik 64-40. Ostatnie minuty rybniczanki wygrały jednak 21-2, w końcowym rozrachunku zwyciężając 85-42 (28-7, 16-14, 18-12, 23-9).

Na zakończenie, koszykarki Pałacu, które po dwóch porażkach straciły już szanse na awans, zmierzyły się z PTK OrtoMedSport Pabianice. Podobnie jak w sobotę, bardzo szybko uwidoczniła się w tym meczu wyższość przeciwniczek. W 2 min po rzucie Emilii Bartoszek było wprawdzie 2-2, ale w 6 min tarnowianki przegrywały 2-19 i z siedemnastopunktową stratą zakończyły pierwszą kwartę. W drugiej „ćwiartce” gra wyglądała podobnie. W 14 min było już 8-33, a na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej połowy MKS PM przegrywał 10-42. W 22 min przewaga zespołu z Pabianic osiągnęła rozmiary trzydziestu sześciu „oczek” (50-14), trzy minuty później pabianiczanki wygrywały natomiast 58-18. Po wyrównanej końcówce trzeciej kwarty, po trzydziestu minutach Pałac przegrywał 27-64. Na niespełna trzy i pół minuty przed końcem koszykarki z Pabianic wygrywały 75-32, ostatecznie zwyciężyły 78-38 (25-8, 19-6, 20-13, 14-11).

MKS Pałac Młodzieży: Katarzyna Śmiertka 30, Gabriela Ramian 24, Barbara Śmiertka 21, Emilia Bartoszek 21, Kaja Woźniak 20, Gabriela Wajda 17, Maja Galbarczyk 6, Aleksandra Kopacz 4, Emilia Ptak 4, Sylwia Słowik 4, Oliwia Król 1, Karolina Korcyl 0.