Czwarte miejsce żużlowców w Gnieźnie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarte miejsce żużlowców w Gnieźnie

Na torze w Gnieźnie rozegrane zostały wczoraj zawody trzynastej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu (formalnym gospodarzem turnieju był Lokomotiv Daugavpils). Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów zajęli w nich czwarte miejsce i w klasyfikacji generalnej półfinałów plasują się na szóstej pozycji.

Początek turnieju był bardzo udany dla tarnowian. W trzecim wyścigu Dawid Rempała i Mateusz Cierniak wygrali 5-1 z parą MRGARDEN GKM Grudziądz: Dawid Wawrzyniak – Denis Zieliński. Kolejny start żużlowców Grupy Azoty Unii przyniósł im trzy punkty. W siódmym wyścigu triumfował bowiem Wiktor Lampart z Speed Car Motor Lublin przed Patrykiem Rolnickim, Dawidem Rempałą i swoim klubowym kolegą, Kacprem Gosikiem.

Druga seria startów wzbogaciła konto tarnowskiego klubu o siedem punktów. W gonitwie numer jedenaście pierwszy linię mety minął Dawid Rempała, wyprzedzając Davisa Kurmisa z Lokomotivu Daugavpils, Mateusza Cierniaka oraz drugiego z Łotyszy, Elvisa Avgucevicsa. Dwa biegi później Mateusz Cierniak i Patryk Rolnicki musieli natomiast uznać wyższość Dominika Kubery z Fogo Unii Leszno (Kacper Pludra ze względu na upadek nie ukończył biegu).

Końcówka wczorajszych zawodów nie była niestety udana dla naszych młodzieżowców. W szesnastym wyścigu tarnowianie przegrali 1-5 z parą Aforti Startu Gniezno – trzy punkty zdobył Maksymilian Bogdanowicz, dwa Damian Stalkowski, jeden Mateusz Cierniak, a Patryk Rolnicki zanotował defekt. W ostatnim starcie, Patryk Rolnicki nie sprostał Marcinowi Turowskiemu z Zdunek Wybrzeża Gdańsk, a Dawid Rempała musiał uznać wyższość drugiego gdańszczanina, Dominika Kossakowskiego i ekipa Grupy Azoty Unii zakończyła turniej z dorobkiem 18 punktów.

Wyniki

1. Fogo Unia Leszno – 25 pkt. – Wiktor Trofimow jr 6+2 (2,-,2,2), Szymon Szlauderbach 9 (3,3,-,3), Kacper Pludra 2 (1,-,u,1), Dominik Kubera 8+1 (3,2,3)

2-3. Aforti Start Gniezno – 22 pkt. – Norbert Krakowiak 8 (3,2,2,1), Maksymilian Bogdanowicz 9+2 (2,3,3,1), Damian Stalkowski 5+2 (0,1,2,2)

2-3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 22 pkt. – Dominik Kossakowski 4+1 (0,2,1,1), Karol Żupiński 10 (1,3,3,3), Marcin Turowski 8+1 (3,0,2,3)

4. Grupa Azoty Unia Tarnów – 18 pkt. – Mateusz Cierniak 6+1 (2,1,2,1), Dawid Rempała 7+1 (3,1,3,0), Patryk Rolnicki 5 (2,1,d,2)

5-6. MRGARDEN GKM Grudziądz – 14 pkt. – Denis Zieliński 0 (0,0,0,0), Dawid Wawrzyniak 6+1 (1,2,2,1), Damian Lotarski 8 (1,3,3,1)

5-6. Speed Car Motor Lublin – 14 pkt. – Wiktor Lampart 12 (3,3,3,3), Miłosz Cichy 1 (0,0,1,0), Kacper Gosik 1 (0,1,t,u)

7. Lokomotiv Daugavpils – 11 pkt. – Artiom Trofimow 4 (1,2,1,ns), Davis Kurmis 6 (0,2,2,2), Elvis Avgucevics 1+1 (1,0,0,0)

Kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów rozegrana zostanie dzisiaj również na torze w Gnieźnie. Początek zawodów o godz. 16.