Czwarte zwycięstwo koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarte zwycięstwo koszykarzy MUKS 1811 Unii

Po zaciętym meczu, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów pokonali na własnym boisku UKS Regis Wieliczka, przedłużając tym samym do czterech serię kolejnych trzecioligowych wygranych.

Mecz koszykówki mężczyzn: MUKS 1811 Unia Tarnów - UKS Regis Wieliczka

Niedzielny pojedynek rozpoczął się po myśli zespołu z Wieliczki, który w 4 min prowadził 7-3. W dalszych fragmentach pierwszej kwarty skuteczniejsi byli jednak tarnowianie i odsłona ta zakończyła się trzypunktową wygraną gospodarzy. W drugiej części meczu rozgrywanego w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, o trzy punkty lepsi byli jednak koszykarze z Wieliczki, stąd też do przerwy notowano remisowy rezultat 39-39.

O losach meczu zadecydowała, jak się później okazało, trzecia kwarta. Prowadzona przez grającego trenera Dominika Niemczurę, ekipa MUKS 1811 Unii wypracowała w niej sobie sześciopunktową przewagę, schodząc na krótką przerwę przed ostatnią częścią spotkania przy korzystnym dla siebie rezultacie 59-53. W końcowych dziesięciu minutach na boisku cały czas trwała zacięta walka. Jeszcze na 50 sekund przed końcem tarnowianie prowadzili tylko 76-73, w dodatku piłka była w rękach wieliczan. Ostatnie słowo należało jednak w tym spotkaniu do koszykarzy MUKS 1811 Unii, którzy zwyciężyli 80-75 (20-17, 19-22, 20-14, 21-22).

MUKS 1811 Unia: Daniel Stawarski 18, Andrzej Schabowski 17, Jacek Sulowski 13, Adrian Boduch 10, Paweł Zaczkiewicz 9, Mateusz Pochroń 6, Dominik Niemczura 3, Mikołaj Ciesielski 2, Mikołaj Stec 2, Piotr Badełek 0, Tomasz Niskowski 0, Michał Walnik 0.