Czwartoligowe derby dla „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwartoligowe derby dla „Jaskółek”

W rozegranych w sobotę piłkarskich derbach Tarnowa, Unia Tarnów pokonała Tarnovię. Wygrane – i to bardzo efektowne - odniosły także pozostałe dwie nasze drużyny grające na własnych boiskach – Iskra Tarnów i kobieca ekipa Tarnovii. Niepowodzeniem zakończyły się natomiast wyjazdowe mecze Metalu Tarnów i rezerwowego żeńskiego zespołu Tarnovii.

Bardzo efektowne zwycięstwo odniosły w sobotę pierwszoligowe piłkarki Tarnovii. Grające na swoim boisku tarnowianki rozgromiły 4-0 (2-0) spadkowicza z ekstraligi, Sportową Czwórkę Radom. Tarnowianki objęły prowadzenie w 28 min. Na listę strzelców wpisała się wówczas Katarzyna Białoszewska, finalizując podanie z rzutu wolnego Gabrieli Krawczyk. Dziesięć minut później było już 2-0, tym razem wykonująca rzut wolny Gabriela Krawczyk trafiła bezpośrednio między słupki. W drugiej połowie, gospodynie zdobyły jeszcze dwie bramki, obie po szybkich kontrach. W 63 min akcję Tarnovii zamknęła celnym strzałem Agnieszka Derus, a w 81 min wynik ustaliła Katarzyna Białoszewska. Wygrana ta dała tarnowiankom awans na szóste miejsce w tabeli.

Znacznie gorzej powiodło się zawodniczkom drugiej drużyny Tarnovii, które rozegrały pierwszy w tym sezonie mecz o czwartoligowe punkty. Niestety, jak już wspomnieliśmy nie był to udany debiut. Tarnowianki w wyjazdowym meczu uległy 1-5 Dębowi Zabierzów Bocheński. Dla gospodyń trzy bramki zdobyła Nikola Nowak, między słupki tarnowskiej bramki trafiały także Daria Niedziela oraz Weronika Żak.

W męskiej czwartej lidze, na Stadionie-Miejskim w Tarnowie-Mościcach doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Unią Tarnów i Tarnovią. O losach spotkania zadecydowała sytuacja z 26 min, kiedy zdaniem sędziego Sławomir Zubel nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym Łukasza Popielę. Chwilę później ten drugi wykorzystał rzut karny, ustalając wynik meczu na 1-0 (1-0). Po tym zwycięstwie Unia umocniła się na trzeciej pozycji w tabeli, Tarnovia zajmuje w niej natomiast czternaste miejsce.

Dobiegła końca seria siedmiu meczów bez porażki występującego w klasie okręgowej, Metalu Tarnów. W niedzielę tarnowianie w wyjazdowym spotkaniu przegrali 0-1 z zajmującym przed tą kolejką ostatnie miejsce Dunajcem Zbylitowska Góra. Jedyną w tym meczu bramkę zdobył w 73 min grający trener Dunajca, Wacław Maciosek. Przegrana ta zepchnęła Metal na trzecie miejsce w tabeli.

W klasie „B” bardzo efektowne zwycięstwo odniosła Iskra Tarnów. Grająca przed swoimi kibicami ekipa z Krzyża rozgromiła Niwkę 6-0 (1-0). Jedyną do przerwy bramkę zdobył w 35 min Bartłomiej Jarmuła. W drugiej połowie tarnowianie szybko powiększyli rozmiary prowadzenia do czterech „oczek”: w 52 min na listę strzelców wpisał się Daniel Szpala, pięć minut później drugą tego dnia bramkę strzelił Bartłomiej Jarmuła, a w 62 min po trafieniu Łukasza Kubisztala było już 4-0. W końcowych minutach piłkarze Iskry trafili jeszcze dwukrotnie. W 82 min hat-trick skompletował Bartłomiej Jarmuła, a w 87 min rezultat ustalił Arkadiusz Cygan. Po ośmiu kolejkach, Iskra zajmuje szóste miejsce w tabeli, pauzująca w tej kolejce ekipa Błękitnych 1947 Tarnów klasyfikowana jest natomiast na trzeciej pozycji.