Czwarty z rzędu tytuł koszykarzy ZST - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwarty z rzędu tytuł koszykarzy ZST

W hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozegrany został finał koszykarskiej Licealiady chłopców. O tytuł mistrza Tarnowa i prawo gry w finale rejonowym rywalizowało w nim pięć zespołów wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji.

Po raz czwarty z rzędu, tytuł mistrzowski wywalczyła ekipa Zespołu Szkół Technicznych. W trzech pierwszych meczach pokonała ona 28-9 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, 31-19 I Liceum Ogólnokształcące oraz 33-17 Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

O tytule mistrzowskim zadecydował pojedynek ZST z drużyną IV Liceum Ogólnokształcącego, która również rozstrzygnęła na swoją korzyść trzy pierwsze pojedynki. Zakończył się on wynikiem 31-19 dla drużyny Zespołu Szkół Technicznych. Drugie miejsce zajęła ekipa IV LO, a kolejne pozycje wywalczyły drużyny: ZSME, I LO oraz CKZiU.

Skład mistrzowskiej drużyny ZST: Patryk Derkacz, Kacper Dźmitowicz, Jan Januś, Bartosz Kiełbasa, Kacper Korus, Dawid Łazarz, Michał Moskal, Paweł Zaczkiewicz, Piotr Zaczkiewicz.