Czwórka judoków z kwalifikacjami do MP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Czwórka judoków z kwalifikacjami do MP

W Bielsku-Białej rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo. Zawody te były okazją do wywalczenia kwalifikacji do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, które w dniach 12-13 października rozegrane zostaną w Sochaczewie.

Judocy Pałacu Młodzieży i Dragon Sports Tarnów

Awans do mistrzowskiej imprezy uzyskała czwórka tarnowian, trenowanych przez Jerzego Szczepanika. Najlepiej spośród nich zaprezentowała się reprezentująca barwy Dragon Sports Tarnów, Gabriela Szczepanik. Kolejno pokonała ona – wszystkie walki wygrywając przed czasem – Livię Bochenek z UKS Majime Judo Gliwice, Paulinę Kickę z MOSiR Bochnia oraz Barbarę Ząbkowską z Czarnych Bytom, zapewniając sobie pierwsze miejsce w kategorii do 40 kg.

Trzecią lokatę zapewnił sobie występujący w kategorii 73 kg Jeremiasz Banek z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W pierwszej walce przegrał on wprawdzie z Przemysławem Lwem z Akademii Judo Rzeszów, w kolejnych pojedynkach pokonał jednak Adama Rzepeckiego z Kata Guruma Gliwice oraz Seweryna Gosia z Czarnych Bytom, co dało mu miejsce na najniższym stopniu podium.

Piąte miejsca w turnieju w Bielsku-Białej wywalczyła dwójka innych reprezentantów Pałacu: Sandra Koryga (52 kg) i Sebastian Zachara (55 kg). Oboje odnieśli w tych zawodach po trzy zwycięstwa i zanotowali po dwie porażki.