Dawid Rempała w finale MIMP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dawid Rempała w finale MIMP

Z pięciu żużlowców Unii Tarnów startujących wczoraj w półfinałowych turniejach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski najlepiej zaprezentował się Dawid Rempała. W turnieju w Opolu z dorobkiem 11 punktów zajął on trzecie miejsce i jako jedyny zawodnik „Jaskółek” awansował do finału, który rozegrany zostanie 10 lipca w Zielonej Górze.

Dawid Rempała awansował do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu

Dawid Rempała rozpoczął występy od wygranej w biegu pierwszym, w którym za plecami zostawił Kajetana Kupca (Eltrox Włókniarz Częstochowa), Marcela Krzykowskiego (OK Bedmet Kolejarz Opole) oraz Kacpra Grzelaka (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski).

W drugim starcie tarnowianin przywiózł do mety jeden punkt, ulegając zdobywcom dwóch pierwszych miejsc w turnieju, Przemysławowi Liszce z Betard Sparty Wrocław i Damianowi Ratajczykowi z Fogo Unii Leszno, a w pokonanym polu zostawiając Seweryna Orgackiego z Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz.

Trzeci start przyniósł zawodnikowi „Jaskółek” drugie zwycięstwo. Tym razem jego wyższość uznać musieli Kacper Pludra z Fogo Unii Leszno i Karol Żupiński z eWinner Apatora Toruń (Mateusz Tudzież z ROW Rybnik został wykluczony).

W dwóch ostatnich występach, tarnowianin mijał linię mety na drugiej pozycji. W biegu szesnastym musiał uznać wyższość Marcela Studzińskiego z Aforti Startu Gniezno, wygrywając z Fabianem Ragusem z Falubazu Zielona Góra i Wiktorem Przyjemskim z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. W wyścigu numer dwadzieścia przegrał natomiast z Mateuszem Paniczem z Betard Sparty Wrocław, w pokonanym polu zostawiając Denisa Zielińskiego z Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz i Jakuba Osyczkę z Falubazu Zielona Góra.

***

Znacznie gorzej powiodło się czwórce młodych żużlowców Unii startujących w półfinale rozegranym na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach. Najlepiej z nich zaprezentował się Przemysław Konieczny, który zdobył 8 punktów (2,w,2,3,1) i został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Piotr Świercz wywalczył 6 „oczek” (1,2,0,1,2), kończąc rywalizację na jedenastym miejscu. Patryk Zieliński i Mateusz Gzyl uplasowali się natomiast na dwóch ostatnich pozycjach, zdobywając po jednym punkcie. Obaj pojawili się na torze tylko trzykrotnie. W biegu dziewiątym Mateusz Gzyl nie opanował bowiem motocykla, a ten uderzył w Patryka Zielińskiego, który przypłacił to złamaniem obojczyka.

Zawody z kompletem punktów wygrał Mateusz Cierniak z Motoru Lublin. Oprócz niego awans do finału uzyskali: Mateusz Świdnicki – 13 pkt., Bartłomiej Kowalski (obaj Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 12 pkt. i Mateusz Dul z Orła Łódź, który w dodatkowym wyścigu pokonał Michała Curzytka z Betard Sparty Wrocław – obaj po 11 pkt.