Derby dla Sokoła - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Derby dla Sokoła

Rozpoczęły się rozgrywki małopolskiej drugiej ligi siatkówki mężczyzn. W pierwszej kolejce grupy zachodniej, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach doszło do derbowego pojedynku z udziałem dwóch tarnowskich drużyn.

Piłka do siatkówki

Gospodarzem spotkania był MUKS Sokół-Gumniska Tarnów, którego szkoleniowcem jest Norbert Sorys. Po drugiej stronie siatki stanęli natomiast trenowani przez Andrzeja Łosia zawodnicy MUKS Iskierki Tarnów.

Pierwsze dwie partie wskazywały na łatwą wygraną Iskierki. Gospodarze zdobyli w nich bowiem łącznie zaledwie 25 punktów, pierwszego seta przegrywając po 16 minutach, a drugiego po 22. Zupełnie inny przebieg miała rywalizacja w trzeciej odsłonie, w której górą była ekipa Sokoła Gumniska. Po wygraniu tego seta gospodarze poszli za ciosem i na przewagi zwyciężyli także w czwartej partii. O wygranej na inaugurację sezonu decydował więc tie-break. Nieznacznie lepsi okazali się w nim podopieczni trenera Norberta Sorysa i MUKS Sokół Gumniska pokonał MUKS Iskierkę 3-2 (10-25, 15-25, 25-22, 28-26, 15-13).

MUKS Sokół Gumniska: Szymon Zydroń, Krzysztof Osysko, Wojciech Ojczyk, Damian Knaga, Bartosz Wajda, Mateusz Ludwa, Kacper Lazarowicz, Tomasz Soprych, Grzegorz Jachym, Jakub Basta, Daniel Kopeć, Konrad Dzwierzyński (libero), Sławomir Sorys (libero).

MUKS Iskierka: Miłosz Tyrka, Wojciech Rubacha, Filip Babiec, Mateusz Nowak, Karol Czarnecki, Grzegorz Rubacha, Domingo Gromniak, Dawid Kabat, Michał Kuczek, Przemysław Rura, Jakub Sukiennik, Nikodem Zacharek (libero), Gabriel Skrzypek (libero).