Derby dla Unii, Błękitni 1947 mistrzem rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Derby dla Unii, Błękitni 1947 mistrzem rundy

Piłkarskie derby Tarnowa zakończyły się sukcesem Unii, która dzięki bramce strzelonej w doliczonym czasie gry pokonała Tarnovię. Powody do radości mieli też kibice kobiecego zespołu rezerw Tarnovii i męskich „jedenastek” Iskry Tarnów i Błękitnych 1947 Tarnów. Ten ostatni zespół dzięki wygranej z Niwką zapewnił sobie tytuł mistrza jesieni.

Mecz piłki nożnej: Unia Tarnów - Tarnovia

W wyjazdowym meczu trzeciej lidze kobiet, drugi zespół Tarnovii zagrał na wyjeździe z zamykającą tabelę „jedenastką” Iskry Krzemień. Spotkanie to zakończyło się wygraną tarnowianek 4-1. Przed ostatnią jesienną kolejką, Tarnovia II klasyfikowana jest na szóstej pozycji.

W czwartoligowych derbach Tarnowa, na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach doszło do pojedynku pomiędzy Unią, a Tarnovią. W 10 min prowadzenie „Jaskółkom” dał strzałem z dystansu Tiago Lopes. Do remisu doprowadził w 30 min Patryk Klich, wykorzystując podanie Czesława Ogorzałego. W 59 min było 2-1 dla Tarnovii. Rzut rożny wykonywał wówczas Bartosz Tokarczyk, a jego wrzutkę „główką” zamienił na bramkę Michał Kaczyk. Na kwadrans przed końcem spotkania drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Patryk Orlik. Wynik ustalony został w czwartej minucie doliczonego czasu gry. W ostatniej akcji derbowego pojedynku, Wojciech Krauze wrzucił piłkę na pole karne, a Artur Biały uderzeniem z 10 metrów pokonał Roberta Truchana (wcześniej doświadczony 49-letni bramkarz gości kilka razy uratował swój zespół przed stratą bramki). Ostatecznie mecz zakończył się więc wygraną Unii 3-2 (1-1). Po trzynastu kolejkach, Unia zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a Tarnovia jest dziesiąta.

Trzeci nasz zespół występujący we wschodniej grupie małopolskiej czwartej ligi, Metal Tarnów zmierzył się na swoim boisku z BKS-em Bochnia. Pojedynek ten zakończył się bezbramkowym remisem, który dla tarnowian oznaczał czwarty z rzędu mecz bez porażki. Gospodarze mogą jednak mówić o pewnym niedosycie, gdyż od 40 min grali w przewadze po czerwonej kartce dla Mariusza Łyducha. Metal klasyfikowany jest obecnie na piętnastej pozycji.

W dwunastej kolejce klasy „A”, tarnowska Iskra zagrała na wyjeździe Białą Lubaszowa. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w 57 min wynik spotkania otworzył Miłosz Mosio. W 75 min było już 0-2, a na listę strzelców wpisał się Robert Tomasiewicz. Gospodarze odpowiedzieli na to jedynie bramką Przemysława Myjkowskiego (90+3 min) i mecz zakończył się wynikiem 2-1 (0-0) dla Iskry, która plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu.

W ostatniej jesiennej kolejce klasy „B”, Błękitni 1947 Tarnów zmierzyli się na własnym boisku z Niwką. Po trafieniach Krzysztofa Jachima (6 min i 19 min z rzutu karnego) było 2-0. Goście odpowiedzieli w 34 min bramką Kamila Biesia, a wynik do przerwy ustalił w 40 min Krzysztof Jachim, kompletując w ten sposób hat-trick. Tuż po przerwie (46 min) kontaktowego gola dla przyjezdnych zdobył Jakub Lisiak, ale w 63 min dwubramkowe prowadzenie naszej drużyny przywrócił 57-letni Piotr Czerwony. Wynik na 4-2 (3-1) ustalił w 90 min Krzysztof Jachim. Błękitni 1947 Tarnów zimową przerwę w rozgrywkach spędzą w fotelu lidera, z dwupunktową przewagą nad drugą w tabeli Rudką.