Derby przy ul. Warsztatowej

Podczas trzeciego weekendu maja, o punkty powalczy cała szóstka naszych zespołów występujących w seniorskich ligach piłki nożnej mężczyzn. W Tarnowie zaprezentują się trzy z nich: Błękitni 1947 Tarnów oraz Metal Tarnów i Tarnovia. Te dwa ostatnie zmierzą się w bezpośrednim pojedynku.

Mecz czwartej ligi piłki nożnej: Tarnovia - Poprad Muszyna

W trzeciej lidze, Unia Tarnów w sobotę o godz. 17.30 zagra na wyjeździe z Wisłoką Dębica. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek, zespoły te sąsiadują z sobą w ligowej tabeli, Wisłoka jest ósma, Unia dziewiąta. Dębiczanie mają przy tym o dwa punkty więcej od „Jaskółek” (odpowiednio 43 i 41). W domowych meczach zespół z Podkarpacia odniósł siedem zwycięstw, zanotował cztery remisy oraz doznał trzech porażek. Na wiosnę przegrał tylko dwa mecze, ulegając na wyjazdach Podhalu Nowy Targ (0-5) i ŁKS Łagów (1-4). W pozostałych tegorocznych spotkaniach zanotował pięć zwycięstw oraz cztery remisy. Mecz pomiędzy Unią i Wisłoką rozegrany w październiku ubiegłego roku na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach zakończył się bezbramkowym remisem.

W dwudziestej dziewiątej kolejce czwartej ligi dojdzie do derbowego pojedynku z udziałem naszych drużyn. W sobotę o godz. 12.30 na boisku przy ul. Warsztatowej rozpocznie się mecz pomiędzy Metalem Tarnów i Tarnovią. W tabeli wyżej klasyfikowana jest Tarnovia (jedenaste miejsce wobec dwunastej pozycji Metalu) i po jutrzejszym spotkaniu na pewno się to nie zmieni. „Jedenastka” z ulicy Bandrowskiego ma bowiem o sześć punktów więcej od lokalnego rywala. Metal grając przed swoją publicznością zanotował pięć zwycięstw, trzy remisy i sześć porażek, Tarnovia z wyjazdów przywiozła natomiast cztery wygrane i dziesięć przegranych. Na wiosnę nieco lepiej prezentuje się Tarnovia. Bilans jej występów to trzy zwycięstwa, trzy remisy i pięć przegranych, przy trzech wygranych i siedmiu porażkach Metalu. Ostatnio obie nasze drużyny spisują się bardzo słabo, na zwycięstwo którejś z nich kibice czekają już od 23 kwietnia. W pierwszym w tym roku derbowym pojedynku górą był Metal, wygrywając 3-0.

Występujące w klasie okręgowej rezerwy Unii Tarnów, w niedzielę o godz. 17 zmierzą się na wyjeździe z LKS Ładna. Podobnie jak w przypadku pierwszej drużyny „Jaskółek”, także i tu dojdzie do konfrontacji bezpośrednich sąsiadów w tabeli. Zespół z Ładnej zajmuje dziewiątą pozycję o dwa punkty wyprzedzając klasyfikowaną na dziesiątym miejscu Unię II. Miejscowi w domowych meczach nie zanotowali ani jednego remisu, odnosząc siedem zwycięstw i doznając sześciu porażek. Na wiosnę nie wiedzie im się zbyt dobrze, bilans ich dotychczasowych występów to trzy wygrane i siedem przegranych. W pierwszym w tym sezonie pojedynku obu drużyn, LKS Ładna pokonał Unię II 5-3.

W klasie „A” oba nasze zespoły powalczą o punkty w niedzielę. Błękitni 1947 Tarnów o godz. 16 zagrają w Ciężkowicach z tamtejszą Ciężkowianką, Iskra Tarnów godzinę później rozpocznie domowy pojedynek z KS US Śmigno. Drużyna z Ciężkowic po dwudziestu pięciu kolejkach plasuje się na czternastej pozycji, a na własnym boisku zdobyła w dwunastu meczach jedenaście punktów. Łączny jej dorobek to dwadzieścia trzy „oczka”, z których czternaście Ciężkowianka zdobyła w rundzie rewanżowej. W meczu pierwszej rundy górą byli Błękitni 1947, zwyciężając u siebie 3-0. Tuż nad Ciężkowianką, a dwie pozycje za Iskrą, plasuje się w tabeli zespół ze Śmigna. Jeżeli pod uwagę wzięlibyśmy jednak jedynie mecze wyjazdowe, to KS US Śmigno klasyfikowany byłby na czwartej pozycji. Z dwunastu delegacji przywiózł bowiem siedem wygranych i pięć porażek. Na wiosnę wygrał trzy z dziesięciu spotkań, pozostałe kończąc bez zdobyczy punktowej. W pierwszej rundzie pokonał natomiast Iskrę 5-3 i było to jego jedyne domowe zwycięstwo.

(sm)


Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski