Derby regionu dla młodzików Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Derby regionu dla młodzików Pałacu

W kolejnym spotkaniu małopolskiej ligi młodzików w piłce ręcznej, „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyła się w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie z SPRT LUKS Skrzyszów. Derby regionu zakończyły się zdecydowanym sukcesem gospodarzy.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando tarnowian. Jedyny remis notowano w nim w 4 min, gdy na tablicy pojawił się wynik 1-1. Siedem minut później, po czwartym już tego dnia trafieniu Patryka Majchrzaka, podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego prowadzili 7-1, a czwarta bramka Michała Muchy dała im w 16 min prowadzenie 10-2. Ośmiobramkowa przewaga Pałacu utrzymywała się jeszcze na minutę przed końcem pierwszej połowy. W samej końcówce tej odsłony dwukrotnie trafił jednak najskuteczniejszy na boisku Patryk Majchrzak, bramkarza gości pokonał także Konrad Wątroba i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 17-6 dla MKS PM MPEC.

Po sześciu minutach gry po przerwie i kolejnej bramkowej akcji Michała Muchy, tarnowianie prowadzili już 21-7. W kolejnych minutach na bramkę skrzyszowian, podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego odpowiadali dwoma trafieniami, stąd też w 35 min na tablicy pojawił się wynik 25-9. Fragment spotkania między 36 a 45 minutą, Pałac wygrał 6-0 i na pięć minut przed końcem meczu, po akcji Jakuba Sikory prowadził 31-10. W ostatnich minutach przyjezdni zmniejszyli nieco rozmiary przegranej i spotkanie zakończyło się wygraną tarnowskiej „siódemki” 31-14 (17-6).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Michał Zarzycki, Maciej Michoń, Mateusz Chłopek – Patryk Majcher 10, Michał Mucha 8, Jakub Sikora 3, Konrad Wątroba 3, Korneliusz Małek 2, Dominik Starzyk 2, Klaudiusz Kasprzyk 1, Piotr Kotecki 1, Igor Tarczoń 1, Kamil Gromadzki, Jakub Kociuba, Kamil Mruk.