Do awansu zabrakło niewiele - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Do awansu zabrakło niewiele

Piłkarkom ręcznym MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się niestety awansować do 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorek. W barażowym dwumeczu lepsze o jedną bramkę od podopiecznych trenerki Marty Świątek-Węc okazały się szczypiornistki Kusego Kraków.

Juniorki (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami rozegrany został w czwartek w Krakowie. Lepiej weszły w niego gospodynie, które w 8 min prowadziły 6-2. Trzy minuty później po rzucie karnym Oliwii Hołdy było 6-4, ale w 17 min krakowianki wygrywały 10-5. Po dwóch trafieniach Aleksandry Leśniak, w 21 min notowano rezultat 11-8. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do rywalek, które na przerwę zeszły z siedmiobramkową przewagą. Po dziesięciu minutach gry w drugiej połowie było 22-16, trzy minuty później krakowianki wygrywały jednak 26-16. Fragment skutecznej gry zawodniczek Pałacu pozwolił im – dzięki czterem bramkom Oliwii Hołdy i trzem trafieniom Martyny Adamczyk - na zmniejszenie strat do pięciu „oczek” (28-23 w 53 min). Na minutę przed końcem Kusy prowadził 32-25, ostatecznie po rzutach Julii Kasprzykowskiej i Oliwii Hołdy, Pałac przegrał 27-32 (11-18).

Rewanż odbył się dzień później w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie. Mecz rozpoczął się od bramki gości, ale w 5 min Pałac prowadził 4-1. W kolejnych fragmentach oba zespoły trafiały seriami. W 8 min było 4-5, trzy minuty później 7-5, a w 12 min 7-8. Jeszcze na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, Pałac prowadził tylko 15-14, końcówkę tej odsłony wygrał jednak 4-0 i w tym momencie w dwumeczu notowano remis. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych trzech trafień naszej „siódemki”, która w 35 min po akcji Martyny Adamczyk prowadziła 22-14. Sześć minut później było jeszcze 26-18, ale w 53 min prowadzenie tarnowianek stopniało do czterech bramek (29-25). Trafienia Julii Leśniak i Oliwii Hołdy doprowadziły w 55 min do stanu 31-25 i w tym momencie w rozgrywkach centralnych był MKS PM. Dwie minuty później było jednak 31-27, a w ostatnich fragmentach oba zespoły dorzuciły jeszcze po dwie bramki. Ostatecznie zespół z Tarnowa wygrał więc 33-29 (19-14), ale z awansu cieszyć mogły się rywalki.

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Pal – Oliwia Hołda 9 i 7, Aleksandra Leśniak 7 i 9, Martyna Adamczyk 5 i 9, Julia Kasprzykowska 3 i 0, Julia Leśniak 1 i 3, Gabriela Janas 1 i 1, Izabela Srebro 1 i 0, Magdalena Leśniak 0 i 3, Liliana Tai 0 i -, Julia Wajda – i 1.