Dobra skuteczność młodych piłkarzy ręcznych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dobra skuteczność młodych piłkarzy ręcznych Pałacu

Trzy zdecydowane zwycięstwa chłopców i dwie porażki dziewcząt to bilans piątkowo-sobotnich występów zespołów piłki ręcznej MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Warto podkreślić, że każda z trzech drużyn chłopców zdobyła podczas tego weekendu minimum czterdzieści bramek.

Juniorzy Pałacu zmierzyli się na wyjeździe z UKS Metalka Nowy Targ. Już pierwsza połowa przyniosła piętnastobramkowe prowadzenie zespołu trenerów Bartosza Bommersbacha i Józefa Bommersbacha. Po zmianie stron tarnowianie dorzucili do swojej przewagi kolejne sześć trafień, zwyciężając ostatecznie 43-22 (23-8). Odnotować warto dobrą dyspozycję strzelecką Konrada Łuczyńskiego, który zakończył spotkanie z czternastoma trafieniami.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Robert Pyrek, Krzysztof Ocytko – Konrad Łuczyński 14, Andrzej Wicherek 9, Maksymilian Grzesik 4, Marek Starzec 4, Tomasz Musiał 3, Karol Płaneta 3, Jakub Basierak 2, Kacper Chruściel 1, Filip Mądel 1, Bartosz Paw 1, Adrian Zaucha 1, Paweł Kozioł, Jakub Kuta.

Trzy punkty z wyjazdu przywiozła także trenowana przez Marcina Janasa „siódemka” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, której rywalem był MOSiR Bochnia. Podobnie jak w przypadku spotkania w Nowym Targu, także i w tym meczu jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej gości. Do przerwy tarnowianie wypracowali sobie siedemnaście bramek przewagi, w końcowym rozrachunku zwyciężając 40-13 (24-7).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda, Szczepan Mortek – Igor Mróz 10, Dawid Sternal 9, Patryk Kwarciński 4, Konrad Sanek 4, Jakub Cieślak 3, Oskar Klamrzyński 3, Dominik Tulik 2, Piotr Ślęczkowski 2, Szymon Porębski 1, Przemysław Mądel, Konrad Wątroba

Równo czterdzieści bramek w pojedynku z MOSiR Bochnia rzucili również młodzicy Pałacu, którzy swój mecz rozegrali w Tarnowie. O wysokim zwycięstwie podopiecznych trenera Szczepana Greczyńskiego zadecydowała pierwsza połowa, po której gospodarze prowadzili różnicą trzynastu goli. Po przerwie gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana i spotkanie zakończyło się rezultatem 40-24 (21-8) dla MKS Pałac Młodzieży MPEC.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Mateusz Chłopek, Maciej Michoń – Konrad Wątroba 10, Patryk Majcher 7, Michał Mucha 7, Klaudiusz Kasprzyk 5, Kamil Mruk 4, Dominik Starzyk 4, Jakub Sikora 2, Mikołaj Smosna 1, Maciej Michoń, Jakub Wzorek, Michał Zarzycki.

Trenowane przez Tomasza Śmieszka juniorki młodsze Pałacu w zaległym meczu zmierzyły się w Krakowie z pierwszą drużyną tamtejszego Kusego. W 12 min gospodynie prowadziły 8-4, ale dziewięć minut później po dwóch z rzędu bramkach Aleksandry Pazdro było tylko 10-9.  Kolejne minuty należały zdecydowanie do rywalek. Pierwszą połowę zakończyły one z sześciobramkową przewagą, a w 34 min wygrywały już 20-11. Dwie bramki Oliwii Baut pozwoliły tarnowiankom nieznacznie zmniejszyć straty (20-13 w 36 min). Potem krakowianki systematycznie powiększały jednak dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając 37-19 (16-10).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Oliwia Dziekan – Oliwia Baut 7, Katarzyna Kucajda 4, Aleksandra Pazdro 3, Aleksandra Stach 3, Martyna Rataj 2, Daria Bielecka, Gabriela Brożek, Paulina Orzechowska.

Młodziczki MKS PM MPEC Tarnów zmierzył się z UKS Alfa Szarów. W 5 min po drugim tego dnia trafieniu Dagmary Biedroń, podopieczne trenera Łukasza Szostaka prowadziły 3-1. Pięć minut później było już jednak 4-5, a w 17 min na tablicy pojawił się wynik 5-8. Po pierwszej połowie przyjezdne prowadziły różnicą trzech bramek, drugą odsłonę rozpoczęły jednak od kolejnych trzech trafień i w 30 min prowadziły już 14-8. Między 41 a 50 minutą tarnowianki rzuciły cztery bramki z rzędu, doprowadzając do wyniku 15-17, ostatecznie przegrały jednak 15-18 (8-11)

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Julia Bednarz, Nadia Buch – Katarzyna Różycka 4, Dagmara Biedroń 3, Martyna Dębowska 2, Monika Kopciuch 2, Magdalena Leśniak 2, Daria Baut 1, Zuzanna Marek 1, Maja Gawlik, Weronika Gondek, Weronika Klich, Aleksandra Kulig, Anna Łądkiewicz, Emilia Plebańczyk, Paulina Zielińska.