Dobre wyniki młodych kartingowców - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dobre wyniki młodych kartingowców

Swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach kartingowych odniósł Karol Panek, podczas VII i VIII rundy serii Rok Cup Poland, która odbyła się w Bydgoszczy. Dobrze spisał się też  Marcel Kuc, który ponownie stanął na podium.

Wśród grona ponad stu zawodników startujących, nie zabrakło zagranicznych akcentów – do rywalizacji stanęli zawodnicy z Litwy, Danii oraz Ukrainy. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Kacper Szczurek, Piotr Dembiński, Karol Panek, Kajetan Gawron, Szymon Marut, Oliwier Jaciów, Marcel Kuc, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel.

Lider naszych reprezentantów, Marcel Kuc w dwóch rundach zajął odpowiednio 4 i 3 miejsce, Krzysztof Gardziel wywalczył 13 i 18 pozycję, Gabriel Łukasiewicz do mety dojechał 15 i 14, a w klasyfikacji drużynowej wspólnie zajęli trzecie lokaty. W kategorii Baby Rok Karol Panek tryumfował w pierwszej odsłonie zawodów, a w kolejnej dojechał czwarty. Oliwier Jaciów zajmuje dwa razy był siódmy,a Kajetan Gawron został sklasyfikowany na 14 i 10 pozycji. Szymon Marut wywalczył 9 i 16 miejsce. W klasyfikacji drużynowej najmłodsi kierowcy zajmują 2 i 3 lokatę. Z kolei w kategorii Junior Rok Kacper Szczurek zajmał 7 i 9 miejsce oraz w kategorii Rok DVS Piotr Dembiński był siódmy i szósty..