Druga efektowna wygrana „Iskierek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga efektowna wygrana „Iskierek”

Drugie zwycięstwo w trzecim meczu Centralnej Ligi Juniorek U-16 zanotowały w sobotę młode piłkarki TS Iskra Tarnów. Tarnowianki w spotkaniu rozegranym w Nowej Hucie, rozgromiły 10-1 (4-0), UKS Wisła Kraków. Po trzech kolejkach tarnowianki zajmują w tabeli trzecią pozycję.

Piłkarki TS Iskra Tarnów, grające w Centralnej Lidze Juniorek U16

Już w 8 min, prowadzenie podopiecznym trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika, dała kapitan zespołu, Blanka Zając. Na kolejne bramki czekać trzeba było wprawdzie do końcowych minut pierwszej połowy, ale tarnowianki trafiły w tym czasie aż trzykrotnie. W 33 min na listę strzelczyń wpisała się Natalia Olchawska, w 36 min między słupki trafiła Zuzanna Wróbel, a wynik do przerwy ustaliła w 37 min Aleksandra Dziurda.

Po zmianie stron jako pierwsza do bramki trafiła wprawdzie Amelia Janusz (45 min), ale po szybkim hat-tricku Blanki Zając (54, 56 i 59 min), „Iskierki” prowadziły 7-1. Ósmą bramkę dla naszego zespołu, zdobyła w 61 min, debiutująca w Iskrze, pozyskana z Okocimskiego Brzesko, Amelia Miterka. Pięć minut później po raz piąty do bramki trafiła Blanka Zając, a wygraną TS Iskra przypieczętowała w 80 min Karolina Najberek.

TS Iskra: Milena Gołąb – Julia Damian (50 Katarzyna Sowa), Aleksandra Dziurda, Natalia Gala (67 Julia Madura), Olimpia Klimek (65 Magdalena Pabian), Karolina Najberek, Natalia Olchawska (41 Amelia Miterka), Hanna Stachoń (72 Wiktoria Ryndak), Gabriela Więcław (41 Olga Wulkowicz), Zuzanna Wróbel (41 Nikola Sołtys), Blanka Zając.