Druga finałowa przegrana koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga finałowa przegrana koszykarek Pałacu

Drugiej wyjazdowej porażki w finale „A” drugiej ligi region południe doznały w sobotę koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Po ubiegłotygodniowej przegranej w Katowicach, tym razem nasz zespół musiał uznać wyższość RMKS XBEST Rybnik, przegrywając 101-64 (22-21, 22-14, 26-12, 32-17).

Mecz II ligi koszykówki kobiet

Mecz rozpoczął się od trafienia Debory Sajdak-Malec, ale w 4 min gospodynie prowadziły już 11-2. Nie załamało to podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka, które w 7 min po „trójce” Magdaleny Maksymowicz oraz rzutach wolnych Kingi Jaworskiej, przegrywały tylko 13-15. Na początku 10 minuty, dzięki dwóm trafieniom Katarzyny Śmiertki oraz rzutach Kingi Jaworskiej i Debory Sajdak-Malec, Pałac prowadził nawet 21-17. W końcówce rybniczanki z nawiązką odrobiły te straty, schodząc na krótką przerwę z jednopunktową przewagą.

W 13 min miejscowe prowadziły 28-23, a minutę później ich przewaga wzrosła do dziewięciu punktów (34-25). W 15 min Gabriela Wajda zmniejszyła straty Pałacu do sześciu „oczek” (36-30), ale trzy minuty później zespół z Rybnika wygrywał 42-30. Dzięki trzypunktowego rzutowi Pauliny Liszki oraz trafieniu Katarzyny Śmiertki, w 19 min na tablicy pojawił się rezultat 42-35, ostatecznie do przerwy RMKS XBEST prowadził 44-35.

W pierwszej części trzeciej kwarty nieco skuteczniejsze okazały się zawodniczki trenera Krzysztofa Wawrzonka i w 15 min po rzucie Magdaleny Maksymowicz było 48-42. Chwilę później, rybniczanki czterokrotnie w krótkim odstępie czasu trafiły za trzy punkty. Dołożyły to tego dwa trafienia za dwa punkty oraz wykorzystały jeden rzut wolny. Efekt tego był taki, że w 19 min wygrywały 65-42. Końcówka tej części meczu przyniosła już wyrównaną grę i po trzydziestu minutach było 70-47 dla RMKS XBEST.

Podobnie wyglądała rywalizacja w czwartej „ćwiartce”. Po czterech minutach na tablicy widniał wynik 78-54. Potem rybniczanki zdobyły jedenaście punktów z rzędu (osiem z nich rzuciła Beata Jurczyńska, trzy pozostałe były dziełem Eweliny Najduch) i w 36 min wygrywały 89-54. Minutę później, po drugim tego dnia trzypunktowym rzucie Pauliny Liszki i trafieniu Kingi Jaworskiej było 89-59. Do końca meczu tarnowianki nie trafiły już jednak z gry, rywalki uczyniły to natomiast sześciokrotnie (w tym raz trafiając zza linii 6.75 m) i ostatecznie ekipa z Rybnika wygrała różnicą blisko czterdziestu punktów.

MKS Pałac Młodzieży: Katarzyna Śmiertka 12, Debora Sajdak-Malec 10, Gabriela Wajda 10, Kinga Jaworska 9, Paulina Liszka 8 (2x3), Magdalena Maksymowicz 7 (1x3), Gabriela Ramian 3, Barbara Śmiertka 3 (1x3), Aleksandra Kopacz 2, Emilia Bartoszek 0.