Druga porażka piłkarzy ręcznych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga porażka piłkarzy ręcznych Pałacu

W drugim meczu trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się na wyjeździe z UKS Czwórka Libiąż. Spotkanie to zakończyło się porażką „siódemki” trenera Tomasza Ciapały 27-35 (14-15).

Piłka do piłki ręcznej

Mecz rozpoczął się od trafienia Mateusza Lewińskiego. W 4 min po rzucie Macieja Gwoździa, na tablicy pojawił się wynik 1-2 i było to jedyne tego dnia prowadzenie zespołu z Tarnowa. Trzy minuty później gospodarze wygrywali 4-2, a w 13 min ich przewaga wzrosła do czterech bramek (8-4). W 21 min Wojciech Żydzik doprowadził do rezultatu 13-8. Chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał wprawdzie Jakub Solarz, ale w 26 min po jego rzucie Pałac przegrywał tylko 12-13. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie jednobramkową przewagą UKS Czwórka.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze i w 34 min po trafieniu grającego trenera Kamila Dziubińskiego na tablicy pojawił się wynik 17-14. Dwie minuty później było 19-15, a w 37 min „siódemka” z Libiąża wygrywała już 21-16. Trafienia Jakuba Solarza i Jakuba Wzorka zmniejszyły straty gości do trzech „oczek” (21-18 w 40 min). Pięć minut później było jeszcze 24-21. Dwie minuty później po akcji Tomasza Zakuły gospodarze prowadzili jednak już 27-21. Między 52 a 55 minutą libiążanie znów zdobyli trzy bramki nie tracąc żadnej i na pięć minut przed końcem prowadzili 33-25. W końcówce oba zespoły dorzuciły jeszcze po dwie bramki i mecz zakończył się ośmiobramkową wygraną UKS Czwórka.

MKS Pałac Młodzieży: Jakub Zakrzewski – Jakub Solarz 6, Maciej Gwóźdź 5, Maciej Pal 5, Kacper Golec 4, Kacper Bień 3, Jakub Wzorek 3, Kuba Kanarek 1, Igor Kawa, Mateusz Liszek, Jakub Maślanka, Mateusz Szewczyk, Piotr Tomaszowicz.