Druga trzynastobramkowa wygrana futsalistek Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga trzynastobramkowa wygrana futsalistek Tarnovii

Drugie bardzo wysokie zwycięstwo odniosły występujące w grupie południowej 2 pierwszej ligi futsalistki Tarnovii. W spotkaniu rozegranym w Myślenicach, ekipa trenera Jacka Ćwika rozgromiła 16-3 (10-2) Olimpię Osieczany (przypomnijmy, że na inaugurację tarnowianki pokonały 13-0 Kalwarię Kalwaria Zebrzydowska).

Piłka do futsalu

Strzelecki festiwal rozpoczęła w 3 min Gabriela Gębica. Potem w bardzo krótkim odstępie czasu dwie bramki zdobyła Agnieszka Derus i po trzech minutach Tarnovia prowadziła 3-0. Trzy minuty później po trafieniach Agnieszki Derus (4 min) i Gabrieli Krawczyk (6 min) przewaga tarnowianek wzrosła do pięciu trafień. Na kolejne trafienie czekać trzeba było do 14 minuty, kiedy pierwszą swoją bramkę zdobyła Katarzyna Białoszewska. Po kwadransie gry i kolejnych trafieniach Gabrieli Gębicy i Agnieszki Derus podopieczne trenera Jacka Ćwika prowadziły natomiast 8-0. Dwa trafienia Jowity Stańczyk (17 i 18 min) zmniejszyły nieco dzielący oba zespoły dystans, ale po bramkach zdobytych w ostatniej minucie pierwszej połowy przez Gabrielę Krawczyk i Agnieszkę Derus, na przerwę oba zespoły zeszły przy ośmiobramkowym prowadzeniu Tarnovii.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych dwóch celnych strzałów Agnieszki Derus (25 i 27 min), dla której były to odpowiednio szósta i siódma bramka w tym spotkaniu. Po strzałach Gabrieli Krawczyk (31 min), Gabrieli Kusion (32 min) i Aleksandry Skrzyniarz (32 min) na tablicy pojawił się wynik 15-2. W 35 min trzecią bramkę dla gospodyń zdobyła Klaudia Karpierz, a rezultat spotkania ustaliła w 39 min Katarzyna Białoszewska.

Tarnovia: Anna Wełna – Agnieszka Derus 7, Gabriela Krawczyk 3, Katarzyna Białoszewska 2, Gabriela Gębica 2 oraz Gabriela Kusion 1, Aleksandra Skrzyniarz 1, Aniela Drwal.