Druga wygrana koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana koszykarek Pałacu

Dwa mecze wyjazdowe i dwa zwycięstwa – tak przedstawia się bilans dotychczasowych występów koszykarek MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Po niedzielnej wygranej 67-57 (18-14, 20-17, 16-13, 13-13) z Wisłą Can-Pack Kraków, podopieczne trenera Pawła Michalika zajmują w drugoligowej tabeli drugie miejsce, jedynie gorszą różnicą „małych” punktów ustępując pola liderowi, AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków.

Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania w diametralnie różnych nastrojach. Tarnowianki w pierwszej kolejce rozgromiły na wyjeździe 90-50 UKS Żak Nowy Sącz, młody – złożony z zawodniczek urodzonych w latach 2001-2003 - zespół z Krakowa, po bardzo wyrównanym meczu uległ natomiast w Rzeszowie 73-75 tamtejszemu MLKS MOS.

W niedzielę również na parkiecie trwała wyrównana walka, tarnowianki w żadnej z kwart nie okazały się jednak gorsze od rywalek, a jedynie jedna odsłona zakończyła się remisowo. Po dziesięciu minutach Pałac prowadził różnicą czterech punktów, do przerwy powiększając przewagę do siedmiu „oczek” (38-31).

W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Pawła Michalika znów zdobyły o trzy punkty więcej od gospodyń i po trzydziestu minutach prowadziły już 54-44. W ostatniej „ćwiartce” koszykarki Pałacu nie dały już odebrać sobie zwycięstwa, wygrywając różnicą dziesięciu punktów.

W tarnowskim zespole najskuteczniejsze na boisku były w tym spotkaniu dwie nowo pozyskane zawodniczki: Kinga Wilk i Natalia Malaga, które w sumie zdobyły 38 punktów. W trzeciej kolejce, MKS Pałac Młodzieży zagra w sobotę w Niepołomicach z tamtejszym Ikarem, który w jedynym rozegranym dotychczas meczu przegrał na wyjeździe 64-89 z zespołem Contimax MOSiR Bochnia.

MKS Pałac Młodzieży: Kinga Wilk 27, Natalia Malaga 11, Paulina Liszka 10, Debora Sajdak 9, Alina Kłosowicz 4, Sylwia Siedlik 3, Julia Świętochowska 2, Oliwia Węglarz 1, Michalina Gołębiowska 0, Magdalena Maksymowicz 0, Klaudia Stachura 0, Julia Węglarz 0.