Druga wygrana koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana koszykarek Pałacu

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosły występujące w drugiej lidze kobiet region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Grające przed swoją publicznością podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka pokonały UKS Żak Nowy Sącz 74-58 (18-11, 16-14, 16-15, 24-18).

W 2 min po dwóch „trójkach” Pauliny Liszki, nasz zespół prowadził 6-4. Fragment spotkania między 4 a 6 minutą tarnowianki wygrały 7-0 i po rzucie Magdaleny Ruty było już 13-5 dla Pałacu. W odpowiedzi cztery punkty zdobyła wprawdzie Karolina Gródek, w kolejnych minutach żadnego z czterech rzutów wolnych nie wykorzystała jednak Aneta Leśnicka i w 8 min na tablicy widniał wynik 13-9. Końcówka pierwszej kwarty przyniosła dwa celne rzuty Magdaleny Maksymowicz, dzięki czemu po dziesięciu minutach MKS PM wygrywał 18-11.

Druga kwarta niemal cały czas przebiegała pod znakiem gry kosz za kosz. W 15 min po rzucie Agaty Mojek było wprawdzie 26-16, ale trzy minuty później Karolina Gródek doprowadziła do wyniku 26-19. „Trójka” Kornelii Jaworskiej oraz trzypunktowa akcja Magdaleny Ruty, spowodowały że jeszcze w tej samej minucie tarnowianki powiększyły swą przewagę do trzynastu „oczek” (32-19), a w 19 min było 34-21 dla Pałacu. Ostatni fragment pierwszej połowy należał jednak do sądeczanek, które przed przerwą zmniejszyły straty do dziewięciu punktów (34-25).

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Kingi Jaworskiej, ale w 2 min po trafieniu Anety Leśnickiej było 36-30. Między 25 a 27 minutą przyjezdne zdobyły sześć punktów z rzędu i po kolejnej akcji Anety Leśnickiej przegrywały już tylko 38-40. Trafienie Magdaleny Ruty oraz dwa rzuty Patrycji Rogalskiej pozwoliły jednak podopiecznym trenera Krzysztofa Wawrzonka na przywrócenie ośmiopunktowej przewagi (46-38 w 28 min). W końcówce trzeciej kwarty, na dwa rzuty wolne Katarzyny Nowak, koszykarki Pałacu odpowiedziały trafieniami Julii Węglarz i Magdaleny Ruty, dzięki czemu przed ostatnią kwartą prowadziły 50-40.

W 32 min, po drugim w czwartej odsłonie trzypunktowym rzucie Wiktorii Feryńskiej było 54-46. Trafienia Pauliny Liszki, Julii Węglarz (po dwa) oraz Kingi Jaworskiej, spowodowały jednak, że w 35 min przewaga Pałacu wynosiła już osiemnaście punktów (64-46). Minutę później, kapitan tarnowskiego zespołu, Paulina Liszka doprowadziła do stanu 68-48. W odpowiedzi na pięć punktów sądeczanek, dwukrotnie trafiła Kinga Jaworska, kolejne punkty zdobyła także Patrycja Rogalska i na początku ostatniej minuty było 74-53. „Trójka” Wiktorii Feryńskiej oraz trafienie Karoliny Gródek pozwoliły zespołowi z Nowego Sącza na zmniejszenie rozmiarów przegranej.

W tarnowskim zespole zadebiutowały w tym meczu dwie zawodniczki: grająca na pozycji niskiej skrzydłowej lub silnej skrzydłowej, 18-letnia Patrycja Rogalska oraz 22-letnia niska skrzydłowa Magdalena Ruta. Obie są koszykarkami pierwszoligowego GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków, a do Tarnowa trafiły na zasadzie umowy szkoleniowej.

MKS PM: Paulina Liszka 17 (2x3), Kinga Jaworska 12, Magdalena Ruta 11, Magdalena Maksymowicz 9 (1x3), Patrycja Rogalska 8, Julia Węglarz 6, Kornelia Jaworska 5 (1x3), Debora Sajdak 4, Agata Mojek 2, Julia Świętochowska 0.