Druga wygrana koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana koszykarek Pałacu

Drugie zwycięstwo w drugim wyjazdowym meczu odniosły drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Po ubiegłotygodniowej wygranej 63-61 (28-16, 14-14, 9-14, 12-17) z MOSiR-em II Bochnia, w sobotę podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka pokonały 59-31 (19-13, 16-5, 13-9, 11-4) Wisłę Canpack II Kraków.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Wynik otworzyła Debora Sajdak-Malec, trafiając z linii rzutów wolnych. Chwilę później po rzucie Kingi Jaworskiej było 3-5. „Trójka” Natalii Kwiecień oraz trafienie Izabeli Fałowskiej, pozwoliły wiślaczkom na objęcie w 2 min prowadzenia 8-5, po trzech punktach Kornelii Jaworskiej w 5 min na tablicy pojawił się jednak wynik 8-12. Trzeci już tego dnia trzypunktowy rzut krakowianek zmniejszył ich straty do jednego „oczka” (11-12), ale w 7 min po rzutach wolnych Kingi Jaworskiej było 17-11 dla Pałacu.

Skuteczna gra kapitan tarnowskiej drużyny, Pauliny Liszki oraz punkty Gabrieli Wajdy i Gabrieli Ramian, spowodowały, że w 15 min nasz zespół wygrywał już 28-16. Dwie minuty później było 29-18 dla MKS PM, dwa trafienia Gabrieli Ramian oraz celny rzut Kingi Jaworskiej powiększyły jednak przewagę podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka do 17 punktów. Do przerwy tarnowianki prowadziły 35-18.

Druga część meczu rozpoczęła się od „trójki” Kornelii Jaworskiej. Kolejne pięć punktów zdobyły wprawdzie gospodynie, ale po siedmiu z rzędu punktach Pauliny Liszki oraz rzucie wolnym Gabrieli Ramian, w 28 min tarnowianki wygrywały 46-25. Tę dwudziestojednopunktową przewagę utrzymały do końca trzeciej kwarty, po której wygrywały 48-27.

W końcowych dziesięciu minutach koszykarki obu drużyn trafiły do kosza zaledwie siedmiokrotnie. Kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu Aleksandry Kopacz. W odpowiedzi na trafienie Wiktorii Kurlikowskiej (33 min), punkty zdobyły Gabriela Wajda (2) oraz Kinga Jaworska (4), a wygraną tarnowianek przypieczętowała w 38 min rzutem za 3 pkt. Barbara Śmiertka.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 18 (1x3), Kinga Jaworska 12, Gabriela Ramian 9, Kornelia Jaworska 8 (1x3), Gabriela Wajda 4, Barbara Śmiertka 3 (1x3), Aleksandra Kopacz 2, Katarzyna Śmiertka 2, Debora Sajdak-Malec 1, Sylwia Słowik 0.