Druga wygrana koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana koszykarek Pałacu

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosły koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W meczu drugiej kolejki drugiej ligi, grające w swojej hali tarnowianki pokonały 69-53 (14-10,18-9, 22-18, 15-16) Wisłę CanPack Kraków.

Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Wisła CanPack Kraków

W 2 min po „trójce” Julii Hatalskiej gospodynie prowadziły 5-1. Dwie minuty później na tablicy pojawił się wprawdzie wynik 5-6, ale w 6 min Kinga Jaworska wyprowadziła Pałac na prowadzenie 11-6. Po kolejnych dwóch minutach podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrywały tylko 11-10. W końcówce pierwszej kwarty trzy rzuty wolne wykorzystała Debora Sajdak-Malec i na pierwszą krótką przerwę tarnowianki zeszły przy czteropunktowym prowadzeniu.

Na początku 12 min Pałac wygrywał tylko 16-14. Seria dziewięciu punktów – w tym dwa trafienia za trzy punkty – Aleksandry Klimas, dała jednak gospodyniom prowadzenie 25-14 (14 min). Kolejny celny rzut, obchodzącej niedawno 22. urodziny zawodniczki, doprowadził natomiast w 16 min do wyniku 28-16. Kolejne trzy punkty zdobyły rywalki, rzuty wolne Emilii Wawrzon i punktowa akcja Weroniki Węglarz, spowodowała jednak, że do przerwy nasz zespół wygrywał 32-19.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego trafienia tarnowskiej skrzydłowej. W odpowiedzi pięć punktów zdobyły co prawda przyjezdne (34-24 w 22 min), ale kolejne minuty przebiegały pod dyktando podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka. Efekt tego był taki, że w 26 min po rzucie Julii Hatalskiej przewaga Pałacu wzrosła do 23 „oczek” (49-26). Trzy minuty później było jeszcze 52-30, po trzydziestu minutach tarnowianki wygrywały natomiast 54-37.

Po dwóch trafieniach Kingi Bursy, w 32 min notowano rezultat 54-41. Odpowiedź tarnowianek była jednak bardzo szybka. Seria trafień Aleksandry Klimas, Zuzanny Piwkowskiej i Debory Sajdak-Malec, uwieńczona „trójką” tej pierwszej, doprowadziła w 34 min do stanu 63-41. W kolejnych fragmentach oba zespoły punktowały seriami. W 37 min było więc 63-47, dwie minuty później na tablicy pojawił się natomiast rezultat 67-47. W końcówce krakowianki zmniejszyły nieco straty i mecz zakończył się szesnastopunktową wygraną naszego zespołu.

MKS Pałac Młodzieży: Aleksandra Klimas 19 (3x3), Zuzanna Piwkowska 10 (1x3), Debora Sajdak-Malec 9, Weronika Węglarz 8, Kinga Jaworska 7, Julia Hatalska 5 (1x3), Emilia Wawrzon 4, Paulina Liszka 3, Lidia Otręba 2, Sabina Stygar 2, Aleksandra Kopacz 0, Sylwia Słowik 0.