Druga wygrana młodziczek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana młodziczek Pałacu

Drugie zwycięstwo w drugim w tym sezonie meczu odniosły koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, występujące w małopolskiej lidze młodziczek. Po wygranej we własnej hali z Wisłą Can-Pack Kraków, tym razem podopieczne trenerki Debory Sajdak pokonały na wyjeździe Cracovię 1906 Szkoła Gortata Kraków.

W pierwszej kwarcie tarnowianki wypracowały sobie sześciopunktową przewagę, którą przed zejściem na przerwę powiększyły do dziewięciu „oczek” (30-21). W trzeciej kwarcie koszykarki MKS Pałac Młodzieży zdobyły o cztery punkty więcej od gospodyń i po trzydziestu minutach wygrywały 45-32. Warto przy tym zauważyć, że w każdej z trzech pierwszych kwart zawodniczki Pałacu zdobyły po piętnaście punktów. Prawidłowości tej nie udało się im zachować w ostatniej odsłonie. Tarnowianki przegrały ją bowiem 16-19, zwyciężając w całym meczu 61-51 (15-9, 15-12, 15-11, 16-19).

MKS Pałac Młodzieży: Katarzyna Śmiertka 10, Kaja Woźniak 10, Emilia Ptak 9, Emilia Bartoszek 8, Gabriela Ramian 8, Oliwia Król 6, Sylwia Słowik 6, Barbara Śmiertka 4, Maja Galbarczyk 0, Aleksandra Kopacz 0, Karolina Korcyl 0.