Druga wygrana siatkarek UKS Jedynka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana siatkarek UKS Jedynka

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosły drugoligowe siatkarki UKS Jedynka Tarnów. Zespół trenowany przez Urszulę Świerczek i Beatę Wyrobę w spotkaniu rozegranym w Rzeszowie pokonał drugą drużynę SAN-Pajdy Jarosław.

Siatkarki UKS Jedynka Tarnów

Pierwsza partia spotkania zakończyła się sukcesem beniaminka z Tarnowa. W dwóch kolejnych górą były gospodynie, choć w trzecim secie zawodniczki UKS Jedynka były bliskie wygranej. Niestety, w końcówce tej części meczu przytrafiły im się trzy błędy w przyjęciu, po których gospodynie odskoczyły, kończąc tę partię zwycięstwem. W czwartym secie znów górą były jednak tarnowianki, a w tie-breku nie było już wątpliwości, której drużynie przypadnie w udziale zwycięstwo. Mecz zakończył się wygraną UKS Jedynka Tarnów 3-2 (25-22, 17-25, 21-25, 25-22, 15-8).

- Dziewczyny weszły w mecz nieco nerwowo. W ich grze widoczne było, że po zwycięstwie z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego, bardzo chcą wygrać również i to spotkanie. Gdyby nie błędy w końcówce trzeciego seta mogłyśmy wygrać za trzy punkty, ale bardzo cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Teraz czeka nas domowy mecz z liderem, Tomasovią Tomaszów Lubelski, w którym również będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Urszula Świerczek.

Wygrana z rezerwami pierwszoligowca dała siatkarkom UKS Jedynka awans na dziewiąte miejsce w tabeli.

UKS Jedynka: Dominika Bochenek, Julia Stachura, Daria Starzyk, Zuzanna Stachura, Małgorzata Flaga, Kalina Warchoł, Monika Chmura (libero) oraz Dominika Zelek, Dominika Małek, Gabriela Stachura, Martyna Izworska, Martyna Mękal (libero).