Druga wygrana siatkarzy Iskierki Krzyż - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana siatkarzy Iskierki Krzyż

Drugie zwycięstwo w trzecim w tym sezonie meczu pierwszej ligi małopolskiej mężczyzn odnieśli siatkarze Iskierki Krzyż Tarnów. W spotkaniu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, ekipa prowadzona przez trenera Andrzeja Łosia pokonała 3-0 (30-28, 25-18, 25-17) UKS Zalew Świnna Poręba.

W pierwszym secie niemal przez cały czas utrzymywało się nieznaczne prowadzenie tarnowian. W końcówce gra wyrównała się i oba zespoły miały piłki setowe. Wojnę nerwów wygrali ostatecznie gospodarze, którzy w drugim secie nie mieli większych problemów z odniesieniem efektownego zwycięstwa. Ta łatwa wygrana spowodowała w początkowych fragmentach trzeciej partii pewne rozprężenie w szeregach tarnowskich siatkarzy. Podopieczni trenera Andrzeja Łosia szybko wrócili jednak do gry, pewnie wygrywając tego seta i odnosząc pierwsze zwycięstwo na swoim boisku.

- Zagraliśmy kolejny dobry mecz. Goście podjęli w nim walkę, ale nie byli w stanie nas zatrzymać. Przystąpiliśmy do spotkania mocno skoncentrowani. Pierwszego seta wygraliśmy wprawdzie dopiero na przewagi, ale potem pojedynek przebiegał już pod nasze dyktando. O naszym zwycięstwie zadecydowała dobra zagrywka, chłopcy bardzo dobrze zagrali też na środku siatki – mówił po meczu szkoleniowiec Iskierki Krzyż, Andrzej Łoś.

Iskierka Krzyż: Jakub Basta, Dawid Gębala, Maciej Kawa, Łukasz Oleszczuk, Maciej Żeleźnik, Marcin Wójcik, Konrad Dzwierzyński (libero) oraz Adam Szwed, Piotr Pustelnik, Kacper Lazarowicz, Grzegorz Jachym i Jakub Drobot.