Druga wyjazdowa wygrana koszykarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wyjazdowa wygrana koszykarzy

Jedenastą już kolejkę spotkań rozegrały podczas weekendu zespoły występujące w trzeciej lidze koszykówki mężczyzn. Ekipa Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów w wyjazdowym meczu pokonała 89-80 (25-21, 18-26, 31-16, 15-17) UKS Regis Wieliczka, umacniając się na trzecim miejscu w tabeli.

Mecz trzeciej ligi koszykówki mężczyzn: UKS Regis Wieliczka - Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów

Początkowe minuty przyniosły festiwal „trójek” i w 3 min po czwartym już trafieniu zza linii 6.75 m – jego autorem był Andrzej Schabowski – tarnowianie prowadzili 8-6. Minutę później akcja Mikołaja Wróbla doprowadziła do wyniku 8-12. Kolejne trzypunktowe rzuty – tym razem trafili Mikołaj Wróbel i Michał Moskal – dały natomiast podopiecznym trenera Łukasza Stawarza prowadzenie 18-12 (7 min). W 9 min tarnowianie wygrywali nawet 25-17, ostatecznie wygrali pierwszą kwartę różnicą czterech punktów.

W 11 min po akcji 2+1 Piotra Dawca przewaga Zeltrans MUKS 1811 Unii zmalała do jednego „oczka” (25-24), ale minutę później po rzucie Mikołaja Wróbla tarnowianie prowadzili 29-24. Jeszcze w 15 min na tablicy widniał korzystny dla naszego zespołu rezultat 33-29. Gospodarze zdobyli jednak jedenaście punktów z rzędu i po rzucie za trzy punkty Jakuba Rybickiego zespół z Wieliczki wygrywał 40-33. Koszykarze z Tarnowa po serii trafień Mikołaja Wróbla zmniejszyli straty do dwóch punktów (40-38 w 18 min). Końcówka pierwszej połowy przyniosła już wyrównaną grę i do przerwy UKS Regis prowadził 47-43.

W 22 min Andrzej Schabowski doprowadził do remisu 50-50, ale minutę później gospodarze wygrywali 58-52. W 26 min Paweł Zaczkiewicz, dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych, wyprowadził Zeltrans MUKS 1811 Unię na prowadzenie 62-61. Minutę później, po pięciu z rzędu punktach Andrzeja Schabowskiego, zespół trenera Łukasza Stawarza prowadził 67-63. Po trzydziestu minutach dzięki punktom zdobytym w końcówce tej części gry przez Michała Moskala, tarnowianie mieli natomiast jedenaście „oczek” przewagi (74-63).

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od akcji 2+1 Piotra Dawca (31 min) i były to pierwsze punkty zdobyte przez gospodarzy z gry od 24 minuty. W 33 min po serii trafień Roberta Hoffmanna ekipa z Wieliczki przegrywała natomiast tylko 72-78. Cztery minuty później tarnowianie wygrywali 82-74, aby ostatecznie zwyciężyć różnicą dziewięciu punktów. Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że koszykarze z Tarnowa pięciokrotnie trafiali w tym meczu za trzy punkty, a wszystkie te próby miały miejsce w pierwszej kwarcie.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Andrzej Schabowski 20 (1x3), Michał Moskal 18 (2x3), Mikołaj Wróbel 16 (1x3), Paweł Zaczkiewicz 15, Mikołaj Stec 12, Adrian Szumlański 5 (1x3), Adrian Boduch 2, Igor Szczerba 1, Mateusz Baziak 0, Daniel Siedlik 0.