Drugi wyjazdowy remis futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Drugi wyjazdowy remis futsalistów Unii

W szóstej kolejce spotkań o punkty w pierwszej lidze futsalu, tarnowska Unia zmierzyła się na wyjeździe z Sośnicą Gliwice. Niedzielny pojedynek zakończył się podziałem punktów, po którym beniaminek z Tarnowa zajmuje w tabeli ósme miejsce. Unia traci jednak tylko dwa punkty do wicelidera, Heiro Rzeszów.

Mecz I ligi futsalu: Unia Tarnów - Futsal Nowiny

Pierwsza połowa zapowiadała łatwe zwycięstwo przyjezdnych. Tarnowianie objęli prowadzenie w 4 min po strzale z bliska Tomasza Armatysa. Sześć minut później ten sam zawodnik uderzeniem z ostrego kąta ponownie pokonał gliwickiego bramkarza i podopieczni trenera Jakub Drwala wygrywali 2-0. W 17 min na listę strzelców wpisał się natomiast po indywidualnej akcji Tomasz Grzesiak i do przerwy było 3-0 dla Unii.

Pierwsza akcja po przerwie przyniosła gospodarzom pierwsze tego dnia trafienie. Po niespełna trzydziestu sekundach gry w drugiej połowie, zespołową akcję Sośnicy zakończył strzałem z bliska Marcin Kiełpiński. W 32 min Sośnica wywalczyła rzut rożny, po dośrodkowaniu z którego kontaktową bramkę dla gliwiczan zdobył Tomasz Dura. W 35 min Unia mogła znów prowadzić różnicą dwóch bramek, ale wykonujący przedłużony rzut karny, Mateusz Mroczka nie trafił między słupki. Minutę później wynik na 3-3 (0-3) ustalił Dominik Święch.

Unia: Jakub Wałach – Tomasz Grzesiak 1, Mateusz Mroczka, Konrad Podobiński, Wojciech Przybył oraz Dominik Strzelecki – Tomasz Armatys 2, Konrad Fryś, Piotr Jodłowski, Adrian Pasek, Michał Sieńczak.