Drugie miejsce Artura Mroczki w Pile - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Drugie miejsce Artura Mroczki w Pile

Artur Mroczka zajął drugie miejsce w rozgrywanym na torze w Pile, Pucharze Nice 1. Ligi Żużlowej. W finale zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów przegrał tylko z reprezentantem gospodarzy, Norbertem Kościuchem, którego pokonał w rundzie zasadniczej.

Drugi w historii Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej nie miał niestety najsilniejszej obsady. Do Piły nie przyjechał Hans Andersen, na tor w ogóle nie wyjechał tłumaczący się problemami żołądkowymi, Peter Ljung, a Anders Thomsen i Maksym Bogdanow zrezygnowali z jazdy w trakcie turnieju. Jeżeli dodamy do tego, że jedyny rezerwowy, Kacper Grzegorczyk miał problemy sprzętowe, przestanie dziwić fakt, że w drugiej części fazy zasadniczej większość biegów rozgrywana była w niepełnej obsadzie (w wyścigach dwunastym i osiemnastym jechało tylko dwóch zawodników).

Zgodnie z regulaminem, po rozegraniu dwudziestu wyścigów, dwóch najlepszych zawodników, czyli Norbert Kościuch i Artur Mroczka zapewniło sobie bezpośredni awans do finału. Żużlowcy sklasyfikowani na miejscach od trzeciego do szóstego rywalizowali natomiast w wyścigu barażowym, którego stawką były dwa pozostałe miejsca w finale.

W gronie tym znalazł się Mikkel Michelsen, który prawo startu w barażu zapewnił sobie dzięki wygraniu bezpośredniego biegu z mającym identyczny dorobek punktowy, Arturem Czają. Niestety, Duńczyk w barażu zajął czwarte miejsce, kończąc rywalizację na szóstej pozycji. W finale Artur Mroczka pozostawił natomiast za plecami Mateusza Szczepaniaka i Kacpra Gomólskiego, musiał natomiast uznać wyższość Norberta Kościucha.

W Pile startował także inny zawodnik Grupy Azoty Unii, Kenneth Bjerre. Wygrał jednak tylko jeden bieg, w pozostałych spisał się natomiast znacznie poniżej oczekiwań i ostatecznie sklasyfikowany został na dziesiątym miejscu.

Wyniki:

1. Norbert Kościuch (Euro Finannce Polonia Piła) 13 (3,3,1,3,3) + 1. miejsce w finale

2. Artur Mroczka (Grupa Azoty Unia Tarnów) 13 (2,3,3,2,3) + 2. miejsce w finale

3. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków) 11 (3,2,2,3,1) + 1. miejsce w barażu + 3. miejsce w finale

4. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 10 (w,2,2,3,3) + 2. miejsce w barażu + 4. miejsce w finale

5. Troy Batchelor (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 11 (2,2,3,2,2) + 3. miejsce w barażu

6. Mikkel Michelsen (Grupa Azoty Unia Tarnów) 10 (1,1,3,3,2) + 4. miejsce w barażu

7. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów) 10 (3,2,1,3,1)

8. Adrian Cyfer (Euro Finannce Polonia Piła) 8 (3,3,0,2,0)