Drugie miejsce SPR PWSZ w Zamościu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Drugie miejsce SPR PWSZ w Zamościu

Kolejne mecze sparingowe rozegrali w sobotę pierwszoligowi szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. Podopieczni trenera Ryszarda Tabora zajęli drugie miejsce w odbywającym się w Zamościu I Memoriale im. Henryka Grabczaka.

W pierwszym memoriałowym spotkaniu tarnowianie zmierzyli się z innym pierwszoligowcem, Czuwajem Przemyśl. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej zdecydowanie skuteczniejsi okazali się przemyślanie i mecz zakończył się porażką naszego zespołu 24-32 (12-14).

Znacznie lepszy rezultat osiągnęli nasi szczypiorniści w konfrontacji z gospodarzem Memoriału, drugoligową Padwą. Co prawda do przerwy tarnowianie przegrywali różnicą czterech bramek, po zmianie stron, dzięki skutecznym kontrom z nawiązką odrobili jednak te straty, zwyciężając 25-21 (9-13).

Turniej zakończył się sukcesem piłkarzy ręcznych z Przemyśla, którzy w inauguracyjnym pojedynku pokonali 27-26 (14-9) Padwę.

SPR PWSZ Tarnów wystąpił w Zamościu w składzie: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb, Piotr Sądowicz – Marcin Wajda 6 i 4, Łukasz Nowak 5 i 7, Krzysztof Mogielnicki 4 i 3, Jakub Kowalik 3 i 1, Emilian Jewuła 2 i 1, Damian Misiewicz 1 i 3, Albert Sanek 1 i 2, Kamil Drobiecki 1 i 1, Szymon Bielamowicz 1 i 0, Łukasz Kucharzyk 0 i 2, Jakub Spieszny 0 i 1, Bartosz Niemiec 0 i 0, Filip Frycz 0 i -.