Drugie miejsce gospodarzy w Memoriale Smętka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Drugie miejsce gospodarzy w Memoriale Smętka

Drugie miejsce wywalczyli młodzi zawodnicy MUKS 1811 Unii Tarnów, rywalizujący w niedzielę w drugiej części IX Memoriału Michała Smętka w koszykówce, turnieju chłopców urodzonych w roku 2004 i młodszych. W finale zawodów rozgrywanych w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, tarnowianie przegrali z Koroną Kraków.

W spotkaniu półfinałowym, drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza zmierzyła się z STK Nowy Sącz. Już do przerwy, gospodarze wypracowali sobie blisko dwudziestopunktową przewagę, prowadzili bowiem 46-28. Po trzeciej kwarcie wzrosła ona do blisko czterdziestu „oczek” (78-39) i mimo wysoko przegranej przez tarnowian ostatniej części spotkania, mecz zakończył się pewną wygraną MUKS 1811 Unii 91-72 (25-12, 21-16, 32-11, 13-33).

W drugim półfinale, krakowska Korona nie dała najmniejszych szans ekipie CSM Kuźnia Stalowa Wola, gromiąc rywala 100-25 (25-5, 22-5, 30-8, 23-7). Koszykarze ze Stalowej Woli przegrali również mecz o trzecie miejsce, ulegając STK Nowy Sącz 49-87 (11-24, 11-20, 12-17, 15-26).

W finale zmierzyły się natomiast MUKS 1811 Unia Tarnów oraz Korona Kraków. Pierwsza kwarta zapowiadała łatwe zwycięstwo podopiecznych trenera Łukasza Stawarza, którzy zdobyli w tym fragmencie spotkania pond dwa razy więcej punktów od rywala. Kolejne dwie kwarty zakończyły się wprawdzie wygranymi krakowian, ale po trzech odsłonach tarnowianie prowadzili jeszcze 61-54. Niestety, w końcowych minutach roztrwonili tę przewagę, przegrywając 76-85 (29-14, 17-24, 15-16, 15-31).

MUKS 1811 Unia Tarnów: Grzegorz Idziak 27 i 18, Jakub Więckowski 14 i 16, Adrian Szumlański 13 i 16, Miłosz Tyrka 13 i 12, Sebastian Dynda 11 i 0, Bartosz Opioła 5 i 0, Dominik Podraza 3 i 6, Kamil Pyzik 2 i 6, Wiktor Dydyński 2 i 0, Jan Camara 1 i 0, Igor Michalski 0 i 2, Arkadiusz Cholewa 0 i 0, Eryk Styrkowiec 0 i 0.

Najskuteczniejszym zawodnikiem niedzielnego turnieju okazał się zdobywca 52 pkt., Szymon Frojdenfal z STK Nowy Sącz, który został również wybrany najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. W pozostałych drużynach wyróżniono: Eryka Noszczyńskiego (Korona Kraków), Jakuba Więckowskiego (MUKS 1811 Unia Tarnów) oraz Mateusza Kopyto (CSM Kuźnia Stalowa Wola).