Drugie miejsce juniorek młodszych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Drugie miejsce juniorek młodszych Pałacu

Trwają rozgrywki małopolskiej ligi juniorek młodszych w piłce ręcznej. Występująca w nich „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów, po trzech meczach ma w dorobku sześć punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Juniorki młodsze (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc rozpoczęły starty od domowego spotkania z Kusym Kraków. Krakowianki po raz ostatni prowadziły w tym meczu w 16 min, gdy na tablicy pojawił się wynik 7-8. Siedem minut później było już 10-8 i tę dwubramkową przewagę utrzymały gospodynie do końca pierwszej połowy. Tuż po przerwie wzrosła ona do czterech trafień (15-11 w 33 min), w 37 min było 18-12, a w 46 min 22-13. W końcówce przyjezdne znacznie zmniejszyły dzielący oba zespoły dystans i mecz zakończył się wynikiem 26-22 (13-11) dla Pałacu.

W drugim spotkaniu Pałac zagrał na wyjeździe z SPR II Olkusz. Mecz rozpoczął się od trzech bramek gospodyń, w 8 min było już jednak 3-3. Sześć minut później olkuszanki ponownie prowadziły różnicą trzech „oczek” (7-4), ale w 23 min notowano wynik 8-9. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy tarnowianki wygrywały 13-10, aby do szatni zejść z dwubramkową przewagą. W 36 min miejscowe doprowadziły do remisu 15-15, a w 47 min prowadziły 22-20. Dziesięć minut później było 25-25, ostatnie słowo należało jednak do zawodniczek Pałacu, które wygrały 27-25 (14-12).

W sobotę „siódemka” trenerki Marty Świątek-Węc zmierzyła się w Arenie Jaskółka Tarnów z SPR Olkusz. Pojedynek ten był jednym z punktów Finału Akademii Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców – Tarnów 2022. W pierwszej połowie więcej z gry miały tarnowianki. Rywalki w tym czasie prowadziły tylko raz, w 19 min 10-9. Ostatecznie na przerwę oba zespoły zeszły przy trzybramkowym prowadzeniu Pałacu. W 32 min było 19-15, sześć minut później na tablicy pojawił się wynik 22-22. W kolejnych fragmentach bramki padały seriami. W 42 min było 25-22, jedenaście minut później 25-28. Na cztery minuty przed końcem przyjezdne prowadziły 30-26 i zryw gospodyń pozwolił im tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Pałac przegrał ten mecz 29-30 (17-14).

MKS Pałac Młodzieży: Kinga Barnaś - Aleksandra Leśniak 29, Oliwia Hołda 21, Julia Leśniak 12, Julia Wajda 7, Julia Kasprzykowska 4, Liliana Tai 4, Karolina Chrobak 3, Oliwia Kozłowska 1, Izabela Srebro 1.